Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI

16 Nisan’da yapılacak olan Halk oylaması için Ak Parti tarafından Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde seçim koordinasyon merkezi açılışları yapıldı.

Nurdağı Aslanlı Mahallesinde oluşturulan Seçim koordinasyon merkezinin açılışına , AK Parti Gaziantep Milletvekilleri  Şamail Tayyar, Mehmet Erdoğan, Ahmet Üzer, Abdulkadir Yüksel,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Bali ve Nurdağlı vatandaşlar katıldılar.
Milletvekili Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin büyümesini istemeyen güçlerin, bu coğrafyada hep kardeşi kardeşi kırdırmak istediğini belirtti.Türkiye’nin bu oyunu bozduğunu dile getiren Erdoğan, vatandaşlardan referandum da “evet” oyu vermeleri için destek istedi.
Şamil Tayyar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu ifade ederek, referandum un sonucunu, dünyanın her tarafındaki mazlum insanların da büyük bir heyecanla beklediğini anlattı.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar 16 Nisandaki refarandum seçimlerinde Nurdağının Gaziantep’in ve Türkiye’nin en iddialı yerlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, Nurdağı Belediye Başkanı ve İlçe Başkanından seçim sonuçları ile %80 oy alabilirmisiniz diye sordu. Başkanların % 80 oy sözü vermeleri karşılığında büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin’e dönerek 16 Nisan’da %80 oy alınması karşılığında Nurdağının belirleyeceği 8 köy yada mahalleye Gaziantep Büyükşehir belediyesi tarafından sosyal tesis yapılmasının sözünü aldı.
Fatma Şahin ise darbelerin Türk halkının kaderi olmadığını belirterek, Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, MHP’nin merhum Genel Başkanı Alpaslan Türkeş ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın bu sistemin böyle gitmeyeceğini anlattığını, sistemdeki çift başlılığa vurgu yaptığını söyledi.
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci de Nurdağılıların referandum da büyük oranda “evet” diyeceğine güvendiğini belirtti.
Belediye Başkanı Yıldırır ise 16 Nisan’da yapılacak referandum da sadece cumhurbaşkanlığı sisteminin değil, Türkiye’nin ve çocukların geleceğinin oylanacağını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından Seçim koordinasyon merkezi protokol üyelerinin katılımları ile kurdelası kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

İSLAHİYE’DE AÇILIŞ VE KASABA GEZİLERİ

Nurdağında Seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştiren Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri ve beraberindekiler daha sonra İslahiye’ye geldiler.

Burada Çamlıca mahallesinde oluşturulan Seçim koordinasyon merkezi açılışı öncesinde Heyet vatandaşlara hitap etti.

İslahiye’de konuşan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Yaptıkları hizmetleri anlatarak vatandaşlardan destek istedi.

İslahiye’de sargı bezi bulunmayan hastaneden 100 yataklı 26 uzman hekimli bir hastaneye kavuşturduklarını, Kılavuzlu barajı ile ilçenin tarım alanlarının sulanacağını, okullar ile ilçenin eğitiminin çağ atlatıldığını ifade etti.

Menderes’in idam edilmesinin hesabının sorulması, Turgut Özal’ın zehirlenmesinin hesabının sorulması, Necmettin Erbakan Hükümetinin gayri meşru olarak düşürülmesinin hesabının sorulması ve Alparslan Türkeş’e yapılan haksızlıkların hesaplarının sorulması için Evet diyoruz diyen Tayyar, Halktan’da destek istedi.

Nurdağında % 80 oy oranı için anlaştıklarını ifade eden Tayyar, İslahiye’ye % 80’in fazla olacağını %79 için anlaşma yapacaklarını söyleyerek Belediye Başkanı Kemal Vural’la pazarlık yaptı. Belediye Başkanı Kemal Vural ise yüzde vermeyip islahiye’de birinci olacaklarını söyledi. İslahiye’de birinci olmaları karşılığında ise Büyükşehir belediyesi tarafından İslahiye’ye 12 Sosyal tesis yapılması sözünü verdiler.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*