Cuma , 24 Eylül 2021
SONDAKİKA

Şehit Babası Unutulmadı

Şırnak’ta PKK’lılarla girilen çatışmada şehit olan, Piyade Uzman Çavuş Davut Kayalı’nın Gaziantep İslahiye’de yaşayan engelli babası Şehmus Kayalı’ya kaymakamlık ve belediye iş birliği ile engelli motosikleti alındı.

Şırnak’ta  PKK’lılarla girilen çatışmada şehit olan,  Piyade Uzman Çavuş Davut  Kayalı’nın İslahiye’de yaşayan engelli babası Şehmus  Kayalı’ya kaymakamlık ve belediye iş birliği ile engelli motosikleti alındı.
Engelli motosikleti,  İslahiye Belediye Başkanı  Kemal Vural tarafından şehit babası Şehmus  Kayalı’nın kendi köyü olan Şahmeran köyündeki evinde teslim edildi. Motosikletin tesliminde  ,  İslahiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Uyanık da hazır bulundu.
Milliyetçi Hareket Partisi  Gaziantep il yönetimi ve  İslahiye İlçe yönetimi ise, felçli baba Şehmus  Kayalı’yı tedavi ettirmek için  Gaziantep’e götürdü.  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Dr. Muhittin Taşdoğan ve  İslahiye İlçe Başkanı  Metin Şentürk’ün çabaları sonucunda, genel bir tedavi için  Gaziantep  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tahsis edilen hasta nakil aracı ile  Gaziantep Dr.  Ersin Arslan Devlet Hastanesine götürülen  Kayalı’nın tedavisine de başlandı.
Şehit babası Şeymus  Kayalı muayeneden sonra yaptığı açıklamada, “Şehit oğlumun cenaze töreninde ve sonrasında benimle birlikte aileme gösterilen bu yürekli ve güzel davranışlardan dolayı  Milliyetçi Hareket Partisi İslahiye İlçe Başkanı  Metin Şentürk’e ve diger yetkililere gösterdikleri alaka için çok teşekkür ederim” dedi.
“Ben gazi oğlu ve şehit babasıyım”
Bu vatana hizmet etmenin boynun borcu olduğunu belirten şehit babası Şehmus  Kayalı, “Ben gazi oğlu ve şehit babasıyım, onurluyum, gururluyum. Ecdadımız bize bu güzel ülkeyi bırakırken bu ülkeyi kanları ile suladılar. Düşman çizmelerinin girmesine müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.
Şehit babası Şehmus  Kayalı tedavinin ardından  İslahiye’ye götürüldü.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*