Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

ŞENTÜRK BELGE TÖRENİ AÇILIŞI YAPTI

Nurdağı Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Şentürk Kurudere Kültür yardımlaşma ve Dayanışma derneği tarafından düzenlenen Halı Kilim kursunun belge töreninin açılışını yaptı.

Nurdağı ilçesinde sivil toplum örgütü olarak birçok sosyal çalışmaya imza atan Kurudere Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma derneği tarafından açılan ve ilçe genelinde yaklaşık 60 kursiyerin eğitim gördüğü Halı Kilim atölyesinin açılış töreninin kurdelasını keserek açılışını yaptı.

Açılış Programına Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Şentürk’ün yanı sıra  Halk Eğitim Merkezi müdürü, ilçe Tarım müdürü, bazı daire müdürleri, dernek başkanı ve yöneticileri ile kursiyerler ve aileleri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Kurudere Kültür Dayanışma ve yardımlaşma Derneği başkanı Selami Kurt, amaçlarının insanların meslek sahibi olmasına katkı sunmak olduğunu ifade ederek, kursa katılan kursiyerlerin meslek sahibi olduklarını belirtip, kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve törene katılan Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Şentürk’e teşekkür ettiğini söyledi.

Program daha sonra ikramların yapılması ve yöresel türküler eşliğinde halayların çekilmesi ile sonra erdi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*