Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

SOBA FACİASI YİNE CAN ALDI

Fransa’dan Nurdağına Ziyarete gelen 6 Aylık Genç çift ve babaanneleri sobadan çıkan gazdan zehirlenerek hayatlarını kaybettiler.

Nurdağının tanınmış simalarından Orkestracı Tekin Gökkaya’nın oğlu Serkan Gökkaya (29) ve 6 Ay önce evlendiği eşi Selda Gökkaya( 25) çifti Fransadan tatil için Türkiye’ye geldiler.Nurdağında yaşayan Babaanneleri Güllü Gökkaya’yı ziyaret eden ve Akşam babaannesinin evinde kalan Genç çift ve babaanneleri sodadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybettiler.
Geçen Ağustos ayında evlenerek Fransa’ya yerleşen Serkan ve Selda Gökkaya çifti, tatil için bir süre önce memleketi Gaziantep’in Nurdağı ilçesine geldi. Müzisyenlik yapan Serkan Gökkaya, eşi Selda ile birilkte geçen perşembe günü babaannesi Güllü Gökkaya’nın evine misafir oldu. Geceyi burada geçiren Serkan ve Selda Gökkaya çifti ile babaanneleri Güllü Gökkaya, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.
Fransa’ya  dönmenin planını yapan Gökkaya çifti ve babaanneleri Fransaya dönmeyi düşündükleri gün düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verildi. Kurudere Mahallesi’ndeki Hurşit Camisi’nde kılınan cenaze namazına yakınları katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Serkan ve Selda Gökkaya çifti ile Güllü Gökkaya’nın cenazeleri, mahalle mezarlığında yan yana toprağa verildi.

BABASI TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Fransa’da tanışıp 13 Ağustos 2017 tarihinde evlenen 29 yaşındaki Serkan ve 25 yaşındaki Selda Gökkaya çifti, tatil için geldiği Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde misafirliğe gittikleri babaanne Güllü Gökkaya ile birlikte sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetti. Acı olayın ardından çiftin, bir gün önce bacayı ve sobayı temizlettirmişlerdi. Ölüm haberiyle yıkılan Gökkaya ailesi ve yakınları büyük hüzün yaşıyor. Taziyeleri kabul eden 6 çocuklu baba Tekin ve anne Elif Gökkaya çifti, olay nedeniyle büyük acı yaşadıklarını ifade etti.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*