Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

STAJER ÖĞRETMENLERE ÖĞRETMENLİK SEMİNERİ

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım tarafından ilçede görev yapan stajer öğretmenlere “öğretmenlik” konulu bir seminer verdi.

Nurdağı ÇPAL Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Nurdağı genelinde görev yapan Stajer öğretmenlere Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım tarafından “ Dünden Bugüne Öğretmenlik” konulu bir seminer verildi.

Seminerde konuşan Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, Peygamber mesleği olduğunu ifade ederek, “ Toplumun mimarları siz değerli öğretmenlerdir. İnsanlığın var olduğu günden bugüne öğretmenlik vardır. İnsanlar olduğu sürece yani sonsuza kadar öğretmenlik mesleği var olmaya devam edecektir.”dedi.

Atatürk Bizim Başöğretmenimizdir diyen Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Öğretmenlik mesleğinin her devirde önemli olduğuna dikkat çekerek, Toplumların ve Milletlerin kalkınmasında öğretmenler önemli bir rol oynar. Diyen Yıldırım; Cumhuriyet Tarihinde öğretmenlik mesleğinin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verdikten sonra, Öğretmenler Yenileşme, Gelişme ve değişmeye açık, ve toplumun öncüsü olmalıdırlar. Öğretmen nitelikli ise Devlet ve Millet Güçlüdür. Ama tüm bunların yanında Öğretmenlik mesleği çok zor ve meşakketli bir meslektir. Zor ve meşakkatli bir meslek olduğu kadar da kutsal bir meslektir. Bundan dolayı geleceğimizin eğitimcileri olan siz değerli öğretmenlerimizi kutluyor ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*