Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

TARIM KREDİDEN HAYVANCILIK DESTEĞİ

Çiftçinin en büyük destekçisi konumunda olan Tarım kredi kooperatifleri tarafından çiftçilere yönelik olarak verilecek olan hayvanların dağıtımına başlandı.

Nurdağı İlçesine bağlı Sakçagözü mahallesinde Hayvancılık yapan ve Sakçagözü Tarım Kredi kooperatifi ortaklarından olan Halil Yalvaç’a talep ettiği 45 adet damızlık gebe düvesi dağıtımı öncesinde Tarım Kredi kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy ilçemize gelerek hayvan verecekleri kişinin ahırında incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Tarım Kredi kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Tarım kredi kooperatiflerinin daima çiftçilerin yanında yer aldığını ve çiftçinin karagün dostu olduğunu ifade ederek, Bölge birliğimize bağlı Sakçagözü Tarım Kredi kooperatifimizin ortağı olan Halil Yalvaç bey’in talep ettiği 45 adet damızlık gebe düve teslimatı için sakçagözüne gelerek çiftçimizin işletmesini ziyaret ettik. Çok güzel bir tesis oluşturmuşlar, bu şekilde modern tesisler ile Türk tarımı ve hayvancılığının gelişeceğine yürekten inanıyorum. Göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı ortağımız Halil Yalvaç bey’e ve Sakçagözü  Tarım Kredi kooperatifi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun şeklinde konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*