Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

Üniversite Öğrencilerine ‘Görgü Ve Protokol Kuralları’ Konferansı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu Toplumsal Duyarlılık Projeleri(toplumsal Duyarlılık Projeleri) kapsamında Proje Koordinatörü Uzman Bilal Erdoğan tarafından “Görgü ve Protokol Kuralları” konulu konferans verildi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta Uzm. Bilal Erdoğan “Görgü ve Protokol Kuralları Projesi” konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Yüksekokul öğrencilerinin toplum karşısında kendilerini ifade etmeleri, toplumda, kamuda ve çalışacakları kuruluşlarda uyulması gereken görgü ve protokol kurallarını anlatan Uzman Erdoğan, proje ile öğrencilere hayata dair uyulması gereken davranışlar hakkında bilgi verdi. Görgü ve protokol kurallarının her bireyin toplumda, resmi kurumlarda, ailede bilinmesi ve uygulanması gereken kabul görmüş kurallar olduğunu belirten Erdoğan, “Yüksekokul’dan mezun bir birey toplum içerisinde, çalışacağı kurumda iş arkadaşlarına ve üst amirlerine karşı nasıl davranması gerektiğini bilmelidir. Buda iyi bir eğitim alması ile orantılıdır. Görgü ve protokol kurallarını bilmek ve uygulamak insana güven verir. Üstünlük, saygınlık ve erdemlik kazandırır” dedi.
Erdoğan, sosyal ve kamusal alanda görgü ve protokol kurallarına uyan kişinin iş yaşamında da fark edilerek, tercih edileceğini de kaydetti.
Konferans hakkında bilgi veren İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, proje kapsamında orta dereceli okul öğrencilerine ve kamu kuruluş personellerine seri konferanslar verileceğini söyledi.
Deveci, anlatılan konuların öğrencilere hayatları boyunca uygulaması gereken kurallar olduğunu vurgulayarak, Bilal Erdoğan’a teşekkür belgesi verdi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*