Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

VAKIFDAN ÖRNEK PROJE

Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Sodes kapsamında yapılan proje ile ilçede yüzlerce insanın yüzleri gülecek.

Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle binlerce insanın yüzünü güldüren, sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmaya imkan sunan Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı müdürü Hakkı Güler’den bir örnek proje daha.

Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfının Sodes işbirliği ile yaptığı “Arıyorsan Meslek, Sodesle Hayallerin Olur gerçek” projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki usta öğreticiler tarafından verilecek olan 4 ayrı branştaki kursta toplam 60 kursiyer Meslek sahibi edilecek. Proje kapsamında ayrıca ilçe genelindeki fakir ve kimsesiz vatandaşların evlerinin boya badana, sıhhı tesisat ve benzeri bakımları yapılarak evleri tamir edilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakkı Güler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından hazırlanıp, Sodes birimi tarafından desteklenen “ Arıyorsan Meslek, Sodesle Hayallerin olur gerçek” projesi kapsamında açılacak olan Doğalgaz Tesisatçılığı kursu, Boya Badana İşleri Kursu, İnşaat İşleri Kursu, Sihhi Tesisatçılığı kursu isimleri altında açılacak olan 4 ayrı branştaki kursumuzda toplam 60 kursiyerimiz eğitim görecektir.

Vakıf olarak kursiyerlerimiz için Atölyenin hazırlanmasının ardından Vasıfsız meslek sahibi olmayan dezavantajlı kişiler Halk eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından verilecek olan kurslarla birer meslek sahibi olacaklardır. Aynı zamanda kursiyerlerimize kurs süresince günlük kursiyer harçlığı verilecek, birlikte yaşam bilincini güçlendirmeye yönelik seminerler verilecektir.

Kurslarda başarılı olup meslek edinen kursiyerlerimiz daha sonra meslek sahibi olarak kendilerine iş bulma imkanına kavuşmuş olacaklardır. Projenin sonlarına doğru ile meslek edinen kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimiz ile birlikte ilçemizde yaşayan Fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerinin boya badana, sihhi tesisat ..vb işleri yapılarak vatandaşlarımızın evleri onarılmış olacaktır.”dedi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*