Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK YILI KUTLANDI

2019 Yılının yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmesinin ardından Nurdağı nda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yaya Öncelikli Trafik yılı Nurdağında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Nurdağı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen  Yaya öncelikli trafik yılı kutlama etkinlikleri Nurdağı Şamil Tayyar Kültür merkezinde yapıldı.

Yapılan etkinliklere Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, Daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

Nurdağı Şamil tayyar Kültür Merkezinde yapılan etkinlikte İçişleri bakanlığı tarafından başlatılan “ Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” konulu görseller slayt eşliğinde sunuldu. Program sunumu sonrasında Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi, yaya geçitlerindeki vatandaşlara geçiş üstünlüğü verilmesi, Emniyet kemeri kullanılması gibi çeşitli konularda bilgiler verildi.

Daha sonra öğretmenler ve öğrenciler Emniyet Kemeri simülasyon aracına bindirilerek emniyet kemerinin önemi anlatılmıştır. Alkolün insan sağlığına zararlarının anlaşılması için katılımcılara alkol gözlüğü takılarak onların alkollü insanı görmeleri sağlandı.

Etkinlikler Kapsamında İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı da farklı sümülatörleri kullanarak öğrencilere örnek teşkül ettiler.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*