Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

YILDIRIM DİN KÜLTÜR ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ilçemizde yine bir ilke imza atarak ilçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle buluştu.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığı günden buyana Başarılı çalışmalarıyla adından sık sık bahsedilen Nurdağı ilçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ilçemizde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle bir araya geldi.

Nurdağı Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım’ın ilçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle buluşması Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Tanışmanın ardından konuşan Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Zeytindalı harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimizin Rabbim yar ve Yardımcısı olsun diyerek başladığı konuşmasında; Bakanlığın yerli, Milli ve Dini değerlere bağlı ve saygılı bir nesil istediğine dikkat çekerek, Burada en büyük görev ilçemizde görev yapan siz değerli din kültür ve ahlak bilgisi öğretmenlerimize düşmektedir. Mevlana misali öğrencilerimizi pergelin sabit ayağı olan milli ve manevi değerlere bağlı diğer taraftan da kendi kültürüne bağlı kalarak dünya ile entegre olmuş nesiller olarak yetiştirmeliyiz. Dedi.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, İslam’ın ilk emri oku olmuştur. Kız-erkek, genç- yaşlı ayrımı yapılmadan okumaya önem verilmelidir. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan okur-yazarlık seferberliğine en fazla katkıyı sizler vermelisiniz. Efendimiz Hz.Muhammed (sav) : “Ya öğrenen, ya öğreten veya bunları seven ol. sakın ha bunların dışında olmayın” buyuruyor. Sizler Öğrencilere sevgi ile yaklaşın, onlara güzel dinimizi sevdirin, kolaylaştırın ve müjdeci olun, Toplumun birlik ve beraberliğini sağlamada sizlere büyük görevler düşüyor dedi.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, konuşmasının ardından toplantıya katılan tüm öğretmenleri tek tek dinleyerek onların fikir ve düşüncelerini aldı.

Toplantıya katılan öğretmenler bu tür toplantıların motivasyonlarını yükselttiğini belirttiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ve Toplantıya katılan öğretmenler daha sonra Zeytindalı harekatına katılan Mehmetçiklerimiz için dua etmelerinin ardından program sona erdi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*