Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

YILDIRIM MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili açıklamasında; “Bu son dönemlerde birlik, beraberlik, kardeşlik, vatanperver, iyi ve karakterli insanlara büyük ihtiyacımızın olduğu tam da bu günlerde, milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü canı gönülden tebrik ederiz” dedi
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir açıklama yapan Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım öğretmenlerin, toplumda çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Çocukların ve gençlerin bedensel, duygusal, ahlaki, dini, milli ve toplumsal yönden sağlıklı gelişim göstermelerinde anne ve babadan sonra en etkili kişinin, öğretmenler olduğunu vurgulayan Yıldırım, her bireyin bilinçli, yetenekli ve hür bir vatandaş haline gelmesini, kendi ilgi ve yeteneklerine uygun bir işe ya da mesleğe hazırlanmasını, öğretmenlerin sağladığını dile getirdi. 100. yılına ramak kala Türkiye Cumhuriyetimizin bu sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin fedakarca, cefakarca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlere ait olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu aziz millet, öğretmenlerimizin emekleri ve özverili gayretleri sayesinde medeniyet yürüyüşünü azimle sürdürüyor” dedi.
Çocuklarımızın ve gençlerimizin, kendilerini, dünü, bu gününü ve yarını daha iyi görmelerini, öğretmen yardımıyla tanıyarak geleceğe hazırladıklarının altını çizen Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, “Muallimler, bir milletin geleceğinin şekillenmesinde en çok emek verenlerdir. Öğretmenlerin emek vermediği toplumlarda hiçbir terakkiyat ve gelişme, insanlığa yararlı bir iş ve faaliyet meydana çıkmaz” diye konuştu.
Eğitim alanına yapılacak her türlü katkının, ülke refahına yönelik yapılan yatırımlar olduğunu dile getiren Yıldırım, “Çünkü eğitim ve öğretime gerekli önemi vermeyen toplumlar, hiçbir kazanımlarını ellerinde tutamazlar.
Bir eğitmen olarak öğretmenlere de seslenen Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı ve Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım “Saygıdeğer öğretmenler masum ve ham hamur gibi sizlere teslim edilen çocuklar öğretmenlerine çok dikkat ederler, adeta mıknatıs gibi hocalarından ne görürlerse aynen alırlar, iyiyi de, fenayı da çekerler. Muallimin iyisi minare başında, kötüsü kuyu dibindedir. Yeni Türkiye’de öğretmenler hakkettikleri maddi ve manevi destekleri bu son dönemde Ak parti hükümetleri tarafından daha güçlü destekler almakta ve güven altındadırlar. Herkes mesleğinde zirve yapmak için yarışmalı ve tüm öğrencilerini evlatları gibi görüp yetiştirmelidir. Bizlerde yerel yöneticiler olarak tüm öğretmenlerimizin hizmetinde ve emrindeyiz” ifadelerini kullandı.
Başkan adayı Yıldırım, “Hayatımızı doğru yönde şekillendirmede bizlere yardımcı olan, bizlere bilmediklerimizi öğreten, bildiklerimizi ise daha iyi anlamamıza vesile olan ve bütün zorluklara göğüs gererek bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz. Ahirete intikal etmiş olan öğretmenlerimize Rabbimizden rahmet, yaşayan öğretmenlerimize esenlikler diliyoruz. Bu vesile ile kendilerinin 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik ediyor, Yüce Rabbim öğretmenlerimizi başımızdan eksik etmesin. Kendilerine ve ailelerine dünya ve Ahiret mutluluğu nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*