Salı , 21 Eylül 2021
SONDAKİKA

YILMAZ ASKERLERİMİZİ YOLCU ETTİ

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz Şehitkamil’den vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençleri yolcu etti.

Gaziantep’te askere gidecek gençlerimiz için düzenlenen asker gecelerine katılan Ak Parti Şehitkamil ilçe başkanı Mehmet Yılmaz, Bu ülkenin geleceğinin gençlerde olduğunu ifade etti.

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet YILMAZ davullarla zurnalarla askere gidecek olan kınalı kuzularımızın aileleriyle uğurlama törenine katıldı.

Başkan Yılmaz Konuşmasında;

Bu gece bizler ve sizler için mutlu bir gecedir. Gençlerin en büyük ideallerinden biri asker olmaktır. Vatana hizmet etmektir. Bu asil görevi hepimiz zamanın da yaptık. Bugün her genç delikanlı gibi sizleride askere uğurluyoruz. Gururla, iftiharla vatana hizmet etmek için bu görevi yerine getireceksiniz.Bu bir nöbettir. Sizin büyükleriniz bu görevi yerine getirdi. Şimdi sıra sizde. Vatan için sınırda nöbet sırası sizde. Artık siz vatanın bağrından çıkan ve her birinizin ortak adı olan Mehmetçik ismini aldınız.Mehmetçik, ordu, tümen, alay, tabur ve bölüğünden  ve şanlı ordumuzun hangi basamağına ait olursa olsun doğrudan doğruya o yüce isme bağlılığın bir sembolüdür.Mehmetçik bir fidandır. Onu dikmek gerek. Bir abidedir, onu korumak gerek. Bir destandır onu okumak gerek, bir esrardır, onu çözmek gerek. Bir nurdur, ondan faydalanmak gerek. bir cevherdir, kıymetini bilmek gerek. Bir manadır, onu yaşamak gerek.İşte bu duygu ve düşüncelerle, bugün askere uğurladığımız delikanlıları, annelerini, babalarını, emeği geçenleri tebrik ediyorum.Yolunuz açık olsun Allah sizi her türlü kazadan beladan korusun. Güle oynaya gidin, güle oynaya gelin düğünlerinizde de oynayacağız inşallah. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*