Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer bayramı tüm yurtta olduğu gibi Nurdağında da yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Nurdağı ilçesinde de yapılan çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

Kutlamalar Nurdağı Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk anıtına Çelenk konulması ile başladı. Daha sonra Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından Nurdağı ilçe Jandarma Bölük komutanı Zafer Aydın tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Alandaki etkinliklerin ardından Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Nurdağı kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ederek, kutlama etkinliklerine katılanlarla sohbet etti.

Kaymakamlıkta tebriklerin kabulünün ardından İlçe kaymakamı, protokol ve törene katılanlar İlçede bulunan şehitliği ziyaret ettiler.

Burada Nurdağı ilçe müftülüğü tarafından görevlendirilen Hacı Ahmet Cami imamı  Ziya Bahar tarafından okunan Kuran-ı kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Yusuf Ağbayram tarafından şehitlik ve şehitlerle ilgili yapılan konuşmanın ardından törene katılanlar şehitlerimizin ruhlarına dualar ederek ilçe şehitliğinden ayrıldılar.

30 Ağustos zafer bayramı dolayısıyla yapılan Kutlama etkinliklerine Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzğün, Belediye Başkan Vekili Ekrem Şentürk, İlçe Müftüsü Yusuf Ağbayram, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Bali, CHP ilçe başkanı Cahit Çirkin, Daire müdürleri ve bazı vatandaşlar ile STK temsilcileri katıldılar.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*