Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

AK Parti Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yaptı. “15 Temmuz, milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanıdır.” diyen Gül, “Bu destanı..

15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN YAZDIĞI BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

AK Parti Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

“15 Temmuz, milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanıdır.” diyen Gül, “Bu destanı yazan şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor; gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz ihaneti başından sona bir FETÖ imalatıydı.  Sivil ve resmi diğer unsurlarınca da desteklenerek milletimizin iradesine, demokrasimize ve geleceğimize vurulmaya çalışılan bir prangaydı.” dedi.

15 Temmuz Hain FETÖ Darbe Girişimi’nin milletin direnciyle karşılaştığını ifade eden Gül sözlerini şöyle sürdürdü; “O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokakları, caddeleri, meydanları dolduran aziz milletimizin o büyük cesareti, her yaştan, her kumaştan, her görüşten vatan evladı göğsünü siper etti. ‘Hayasız bir akını’ durdurarak ülkemize vurulmak istenen prangaları kırdı. Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. O güne kadar bir örneği daha görülmemiş bu kutlu bir direnişle milletimiz ağır silahlara, tanklara, helikopterlere ve F-16’lara karşı ellerinde ay yıldızlı bayrağımızla göğsünü siper etti. Bu aziz milletin bir ferdi olmaktan her zaman onur duyacağız. O gece, sesi korku duvarlarını yıkan, yüreklerde cesaret ve kararlılık ateşini yakan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizle beraber meydanlardaydı.

Bu duygularla o karanlık geceyi aydınlık bir sabaha taşıyan ve bugünü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak idrak etmemizi sağlayan aziz şehitlerimizi ve bu vatan uğruna can vermiş tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.”

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL