Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ GAZİANTEP’TE KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü törenlerle kutlandı. Törene Vali Davut Gül, 5.Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Hacı Halil Osma, Cumhuriyet Başsavcısı Öner Kemal..

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ GAZİANTEP’TE KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü törenlerle kutlandı.

Törene Vali Davut Gül, 5.Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Hacı Halil Osma, Cumhuriyet Başsavcısı Öner Kemal Sekücü, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile ilgili protokol üyeleri katıldı.

Asri mezarlıktaki tören çelenk sunumuyla başladı. Akabinde saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, Piyade Yüzbaşı Çağatay Koçer tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

Ardından Vali Davut Gül tarafından Şehitlik Defteri imzalandı. Devamında şehit mezarları tek tek gezilerek karanfiller bırakılarak, şehit ailelerine taziyelerde bulunuldu.

Programında devamında Yeşilkent mezarlığına geçilerek burada Kur’an-ı Kerim okundu. Şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı.

Akabinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu.

Sinevizyon gösterimi yapılarak, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri şiiri okundu. Ardından Şehit Cuma Akalın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırlamış olduğu Çanakkale’deki Gaziantepli kahramanlar adlı oratoryum ve Çanakkale türküleri korosu seslendirildi.

Program Vali Davut Gül ve protokol üyeleri ile öğrencilerin sahnede fotoğraf çekimi ile sonlandı.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL