Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

Nurdağı’nda İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Esnaf odaları işbirliği ile Ahilik haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

800 Yıllık bir Osmanlı geleneği olan Ahilik Haftası kutlamaları Nurdağı’nda ilk kez bu yıl yapılan etkinliklerle gerçekleştirildi. Nurdağı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Esnaf odaları başkanlığı işbirliğinde yapılan ahilik haftası kutlamaları Nurdağı Belediyesi çay  bahçesinde yapıldı.

Kutlamalara Katılan Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Esnaf odası başkanı Mehmet Şentürk etkinliklere katılan vatandaşlara kendi elleri ile pilav ikramında bulundular.
Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ve Nurdağı Esnaf Oda Başkanı Mehmet Şentürk Ahilik haftası ile ilgili Esnaflara hitaben  birer konuşma yaptılar.
Nurdağı Esnaf Oda Başkanı Şentürk Ahilik Osmanlı İmparatorluğunun temel taşı olan Ahilik teşkilatının sosyal ve ekonomik ilkeleri akın ahlak ve bilim çalışmadır dedi.
Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır Ahilik kelime anlamıyla Arapça da kardeş demek dedi. Ahilik dürüstlüğün sevginin dostluğun yardımlaşmanın hoşgörünün bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir dedi.
Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün ise ”Ahilik doğruluk dürüstlük yoksulun fakirin fukranın yanında olmak demek yolda ayağı takılıp yolda kalanın yanında olmak demek dedi”.
Ahilik haftası Programı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*