Örnek Resim

AKP’Lİ BELEDİYE MAHKEME KARARI BEKLEMEDEN VATANDAŞIN EVİNİ YIKIYOR

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ugur Kalkan, Şahinbey belediyesinin Mahkeme kararını dahi beklemeden yıktığı evlerden dolayı vatandaşların mağdur edildiğini söyledi. Gaziantep’in en çalışkan ve Başarılı Meclis üyelerinden olan CHP Şahinbey..

AKP’Lİ BELEDİYE MAHKEME KARARI BEKLEMEDEN VATANDAŞIN EVİNİ YIKIYOR

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ugur Kalkan, Şahinbey belediyesinin Mahkeme kararını dahi beklemeden yıktığı evlerden dolayı vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.

Gaziantep’in en çalışkan ve Başarılı Meclis üyelerinden olan CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Ugur Kalkan, Belediyenin yaptığı yanlışların takipçisi olmaya ve Halkın hakkının savunuculuğunu yapmaya devam ediyor.

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ugur Kalkan ,Gaziantep’te acele kamulaştırma kararıyla yıkılma kararı verilen ekmek fırını ve üstündeki 4 katlı ev, Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararını beklemeden boşaltılıp yıkıldı. Mahkeme vatandaşı haklı bulup acele kamulaştırma kararını iptal etti ama mahkeme kararı yıkımın arkasından geldiği için adalet tecelli etmedi. dedi.

Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, özellikle Şahinbey’de yüzlerce insanın kentsel dönüşüm mağduru olduğunu belirtti. AKP’li belediyenin vatandaşın kamulaştırılan taşınmazının gerçek değerinin çok altında ödeme yaptığını, dava sonucu beklemeden ‘Yıkıp, mahkeme kararının sonradan gelmesini beklediğini’ belirten Kalkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Söz konusu olayda, mahkeme acele kamulaştırmayı iptal etti.

Pişmek üzere fırına girecek hamurlara bile el koyup, sonra çöpe atmak hangi vicdana sığar? Şahinbey Belediyesi hakka, hukuka, adalete saygılı olsa zaten Danıştay burayla ilgili karar vermiş. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşümle ilgili güzellemeler yapıyor ama maalesef burada hak, hukuk adalet gözetilmiyor. Vatandaştan ucuza aldığı mallarını yıkıp yerine bina yapıp kat kat fazlaya satarak kazandığı bu parayla, insanların açlıktan intihar ettiği bir dönemde okçuluk tesisi için harcıyor. AKP’nin hak, adalet anlayışı bu işte.” Şeklinde konuştu.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL