Örnek Resim

AŞIKLAR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

Nurdağı Belediyesi ve Yörük- Türkmen Vakfı (YÖR-TÜRK) Nurdağı Temsilciliği tarafından Gül Ahmet Yiğit ve Aşıklar şöleni düzenlendi. Nurdağı Belediyesi ve Yörük- Türkmen Vakfı (YÖR-TÜRK) Nurdağı Temsilciliği tarafından Gül Ahmet Yiğit..

AŞIKLAR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

Nurdağı Belediyesi ve Yörük- Türkmen Vakfı (YÖR-TÜRK) Nurdağı Temsilciliği tarafından Gül Ahmet Yiğit ve Aşıklar şöleni düzenlendi.

Nurdağı Belediyesi ve Yörük- Türkmen Vakfı (YÖR-TÜRK) Nurdağı Temsilciliği tarafından Gül Ahmet Yiğit ve Aşıklar şöleni düzenlendi.

Nurdağı Şamil Tayyar Kültür Merkezinde düzenlenen Gül Ahmet Yiğit ve Aşıklar Şöleninde Nurdağlı vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Şölenin Açılış Konuşmasını Yörük- Türkmen Vakfı (YÖR-TÜRK) Nurdağı Temsilciliği Başkanı Eğitimci Mehmet Aydın yaptı. Aydın Konuşmasında, Nurdağında böye bir etkinlik düzenlememizde bizden ilgi ve desteklerini esirgemeyen Nurdağı belediye Başkanımız Ökkeş Kavak’a, Derneğimiz mensuplarına ve bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere şahsım ve derneğimiz adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Dernek olarak Kurulduğumuz günden buyana insanlarımıza kendi kültürümüzü tanıtmak, imkanlarımız ölçüsünde onlara yardım edebilmek için çalışıyoruz. Bu yıl Ramazan ayında bu kapsamda ilçemizde tesbit ettiğimiz 350 ailemize gıda paketi yardımında bulunduk. Bundan sonrada hem yardımlarımız hemde sosyal etkinliklerimiz devam edecek.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek, anlama yeteneğini eğitmektir.” Diyor işte bizde dernek olarak kendi kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ise yaptığı konuşmasında;Benim Çocukluğumda Yörük komşulşarımız vardı kışın kışlıklara yazında yazlıklara giderlerdi. Göç ederlerken develeri, hayvan sürüleri ile onları hayranlıkla izlerdim. Onların o kültürleri, ananeleri beni hep etkilemiştir.Bende bugün Nurdağı Belediye Başkanı olarak Yörük kardeşlerimle birlikte ilçemize hizmet noktasında elimden geleni yapmaya gayret ediyorum.

Yörtürk vakfı Nurdağı başkanlığından  ilçede bir sosyal ve kültürel etkinlik yapılması fikri gelince etkinliğin yapılması için belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde birlikte olacağımızı ve destek olacağımızı ifade ettim. Ancak benim gönlüm bu etkinliği daha geniş bir alanda Yörük çadırı kurarak orada vermekten yanaydı ancak bu defa olmadı inşallah daha sonra daha güzel günler ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ,”Yörüklerden sanatçı çıkar, sporcu çıkar, edebiyatçı çıkar, müzisyen çıkar da bir tek vatan haini çıkmaz.” Diyor bugün bizde burada birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Birlikte ilçemize hizmet edebilmek için çalışıyoruz” dedi.

Nurdağı Belediyesi ve Nurdağı Yörük – Türkmen Vakfı iş birliğinde düzenlenen Halk Ozanımız Gül Ahmet Yiğit ve Aşıklar Şölenine Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Başkan yardımcısı Hanifi Başıbüyük, MHP Gaziantep Milletvekilimiz  Ali Muhittin Taşdoğan, MHP Gaziantep il Başkanı Cahit Çıkmaz, Ak parti Nurdağı ilçe Başkanı Ramazan Analık, MHP İlçe Başkanı Ahmet Anar, CHP ilçe Başkanı Fatih Dinç, MHP İslahiye İlçe Başkanı Metin Şentürk, Türkmen Boyları Federasyonu Başkanı Ali Türkmendağ, Kahramanmaraş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ali Aydın, Gaziantep Üniversitesinden Hacı Ahmet Koyuncu, Bilgiç Medya Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bilgiç,İslahiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mustafa Gelebek,Demokrat Parti İslahiye İlçe Başkanı İsmail Bilben, Belediye Meclis üyeleri, bölgede yaşayan yörük ve Türkmenler ile Nurdağlı vatandaşlar katıldılar.

GÜL AHMET İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

İslahiye ve Nurdağı Ovasının yetiştirdiği Halk ozanı aşık Gül Ahmet yiğit şölende eski ve yeni parçalarından oluşan eserler ile programa katılan vatandaşların gönüllerince eğlendiler.

Gül Ahmet Yiğit’in doğup büyüdüğü Nurdağı İle ilgili yazdığı eser, Gaziantep ile ilgili parçası ve Şehitlerimize yönelik parçaları oldukça yoğun alkış aldı.

Konser sonrasında vatandaşlar sanatçı Gül Ahmet yiğit’le resim çektirmek için birbirleri ile yarıştılar.

 

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL