Örnek Resim
Genel Güncel SonDakika Yaşam

BİLGİÇ’TEN KAYMAKAM SOYLU’YA ZİYARET

Bir süre Önce İslahiye Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Mehmet Soylu’yu Nurdağı ve İslahiye’nin  sesi  gazetesi olarak makamında ziyaret ettik. İslahiye’nin Sesi Gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel Koordinatörü Abdullah Bilgiç ve..

BİLGİÇ’TEN KAYMAKAM SOYLU’YA ZİYARET

Bir süre Önce İslahiye Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Mehmet Soylu’yu Nurdağı ve İslahiye’nin  sesi  gazetesi olarak makamında ziyaret ettik.

İslahiye’nin Sesi Gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel Koordinatörü Abdullah Bilgiç ve DHA İslahiye Temsilcisi Kadir Çelik ziyaret’ te İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu ile ilçe gündemindeki konular hakkında fikir alışverişinde bulundular.

KONTEYNERLERE KIŞ AYARI

İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu İlk yağan yağmur ile birlikte bazı konteynerlerden içeriye su aktığı ile ilgili şikayet aldıklarını bunun üzerine sorunun çözümü noktasında çalışma başlattıklarını söyledi.

İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu, Konteyner yaşam alanlarında kalan vatandaşların bundan sonra sıkıntı yaşamamaları için yaşam alanlarından bulunan konteynerlerin üzerine baranda uygulaması yapılmaya başladığını ve vatandaşların mağduriyetlerini çözeceklerini ifade ederek bu sorunun çözümü noktasında 3 ayrı ekip çalışması devam ediyor dedi.

YILBAŞINDA % 90 YIKIM TAMAMLANACAK

İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu Deprem sonrasında bir diğer önemli sorun olan Hasarlı binaların yıkımı konusunda da açıklamalarda bulundu.

Kaymakam Soylu kendisinin göreve başlamasının ardından az ve orta hasarlı binaların yıkım işlemlerinin yapılması için ihale yaptıklarını ifade ederek, ancak bu yıkımlar daha öncekiler gibi hızlı ilerlemiyor. Çünkü sağında solunda hasarsız bina var ortada hasarlı bir bina var dolayısıyla yıkım işlemi daha bir özenle ve hassas şekilde yapılıyor. Hedefimiz yılbaşında kadar İslahiye’de yıkım kararı olan binaların % 90’ının yıkım işini gerçekleştirmektir.

DEPREM BÖLGESİNE GÖNÜLLÜ TAYİN

İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremler sonrasında Deprem bölgesinde Ohal süresinde kaymakam olarak görev aldığını, kaymakamlık atamaları döneminde ise gönüllü olarak deprem bölgelerine tayin talebinde bulunduğunu ifade etti.

İSLAHİYE GÜZEL ORGANİZE OLMUŞ

6 Şubat depremlerinin yaşandığı bir çok il ve ilçeyi gören İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu, Yaşanan deprem sonrasında İslahiye’nin yerel ve merkezi yönetimlerinin iyi bir koordine kurduklarını ve ilçenin yaralarının sarılması adına önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İSLAHİYE YILI OLACAK

İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu önümüzdeki 10 yıllık sürecin İslahiye’nin kalkınması ve gelişmesi adına çok ciddi hamlelerin gerçekleşeceği dönem olacağını söyledi.

Kaymakam Soylu Örneğin deprem sonrasında yeniden İnşaa edilen Erzincan, Düzce gibi İslahiye’de marka bir şehir olacak. Bunun yanında Deprem sürecinde İslahiye Organize sanayi Bölgesinin 6. Bölge kapsamına alınması ilçede sanayileşmenin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine neden olacak. Tünel Projesi ve  Savunma sanayi yatırımlarının yapılmasına yönelik girişimlerde yine önümüzdeki yılların İslahiye yılı olması adına oldukça önemli dedi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL