Cuma , 24 Eylül 2021
SONDAKİKA

BİLGİÇ’TEN MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ

Gaziantep Barosu Stajer Avukatlar Temsilcisi Gizem Büşra Bilgiç her gün başarılı çalışmalarına bir yenisini daha eklemeye devam ediyor.

Samsun üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirip Gaziantep Barosunda Stajer Avukat olarak çalışmalarına Başlayan Gizem Büşra Bilgiç önce Gaziantep Barosu Stajer Avukatlar temsilciliğine seçildi. Ardından Baroya kayıtlı avukatlar ve Stajer Avukatların tanışması için Beyazhan’da kahvaltı programı düzenledi.

Sonrasında ise Nizip’ten Başlayarak Gaziantep Barosuna kayıtlı avukatları  diğer stajer avukat arkadaşları ile birlikte ziyaret ederek hem mesleki konuda bilgi alışverişinde bulunmak hem de meslekte yaşanan sıkıntıları konuşmak için onları ziyaret programları gerçekleştirdi.

MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ

Avukat Meslektaşları ile olan programlarının yanında geleceğimizin teminatı olan Gençlere ışık tutmaya yönelik çalışmalara da imza atan Gaziantep Barosu Stajer avukatlar temsilcisi Gizem Büşra Bilgiç Ali Alkan Ortaokulunda öğrencilerle buluşarak onlara hukuk ile ilgili alanlar hakkında bilgi verdi.

Mesleki eğitim seminerlerinin ilkini Ali Alkan Ortaokulunda gerçekleştiren Gizem Büşra Bilgiç seminerde Hukuk Fakültelerini,Avukatlık, Hakimlik, Savcılık mesleklerini anlattı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gaziantep Barosu Stajer Avukatlar Temsilcisi Gizem Büşra Bilgiç;

Çocuklarımız bizlere emanet, onları bilgilendirmek, ellerinden tutmak, karanlık yollarına ışık olmak bizim görevimiz. Hangi meslekte olursak olalım onlara sımsıkı sarılalım.Sevgiyle büyüyen nesiller olsun ki ülkemiz gelişsin, suç oranlarımız azalsın. Mustafa Kemal’in de dediği gibi ; “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” Bu sözü hiç unutmuyoruz ve elimizden geldiğince görevimizin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Dedi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*