Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

BÜYÜKŞEHİR NURDAĞINDA FİDE DAĞITTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nurdağı ve İslahiye ilçesinde 100 çiftçiye 4 milyon kırmızıbiber fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Nurdağı Ziraat Odası Başkanlığı önünde düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, 800 dönümde 2400 ton biberin elde edileceğini söyledi.

Özsöyler, “Büyükşehir olarak Nurdağı ve İslâhiye ilçelerimizde 4 milyon kırmızıbiber fidesi dağıtıyoruz. Bugün yaklaşık 100 çiftçimize destek veriyoruz. Bu fideler, 800 dönümlük toprakla buluştuğunda, 2400 ton kırmızıbiber elde edeceğiz. Bu uygulamanın çiftçilerimize büyük bir destek olacağına inanıyoruz. Yine hayvancılık ve tarım konusunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, her zaman çiftçinin yanındadır. Önümüzdeki günlerde Oğuzeli’nde dolmalık biber fidesi dağıtacağız. Nizip’te zeytin ve fıstık fidesini dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Törende konuşan Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, “Bugün, Nurdağı ve İslâhiye’de çiftçilerimize 4 milyon adet kırmızıbiber fidesi dağıtılacak. Biber dediğimiz zaman Nurdağı ve İslahiye akıllara geliyor. Türkiye’de en iyi biberler, Nurdağı ve İslahiye’de üretiliyor. Çiftçilerimiz, bu fideleri ektikleri zaman çok daha verimli ürün alacaklarına inanıyoruz. Allah mahcup etmesin.” temennisinde bulundu.

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak da “Büyükşehir, geçmişte olduğu gibi tohum, yem ve fide destekleriyle Gaziantep’te ve ilçelerinde çiftçimizin arkasında oldu. Yine büyükşehir, biber fidesi dağıtımıyla çiftçilerimize çok güzel bir hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyemiz, il tarım müdürümüz ve tarım daire başkanımız  her zaman yanımızda oldular. Fatma Şahin tarıma, çiftçilerimize her zaman ayrıcalıklı davrandı.Bu desteklerinden dolayı ilçemiz halkı adına büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ederim ” diye konuştu.

Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar ise “Nurdağı’nda çiftçilerimize kırmızıbiber fidesi dağıtıyoruz. Toplam 100 çiftçiye, 800 dönüm alanda ekilmesi için kırmızıbiber fidesi veriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e çok teşekkür ediyorum. Kırmızıbiberde fide, birim alanda verimi artırıyor. Başta kök boğazı hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa karşı dayanıklı olan kırmızıbiberin, ürün kalitesi ve getirisi bakımından bol kazançlı bir yıl olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından çiftçilere kırmızıbiber fidesi dağıtıldı.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*