Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

BÜYÜKŞEHİR’DEN NURDAĞI’NDAKİ ÇİFTÇİLERE 171 TON MAKARNALIK BUĞDAY TOHUMU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı’ndaki çiftçilere 171 ton makarnalık buğday tohumu dağıttı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede Sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen dağıtım töreninde Piyasa değeri  2 milyon 500 bin..

BÜYÜKŞEHİR’DEN NURDAĞI’NDAKİ ÇİFTÇİLERE 171 TON MAKARNALIK BUĞDAY TOHUMU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı’ndaki çiftçilere 171 ton makarnalık buğday tohumu dağıttı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede Sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen dağıtım töreninde Piyasa değeri  2 milyon 500 bin lira olan 171 ton buğday tohumu dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması için Nurdağı’ndaki çiftçilere tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Çimlenme kabiliyeti ve bölge şartlarına uyumu yüksek olan sertifikalı tohumun dağıtımı için belediye bünyesinde 1100 ton makarnalık buğdayın tohumunun üretimi yapıldı.

Nurdağı’ndaki Tek Yürek Meydanı’nda düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 8 ilçede üretilen tohumun değerinin 2 milyon 500 bin lira olduğunu söyledi.

Depremlerden sonra daha güzel günlerin inşa edileceğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Toprak ana, yar, vatandır. Toprağın verimini arttırmak elimizde. Çiftçi kartı bu konuda önemli. İlerleyen günlerde mazot desteğimiz başlayacak. Hızlı bir şekilde mazotlarını çiftçilerimiz alması gerek ve ekilmeyen, sulanmayan toprak bırakmamamız gerekiyor. Bizim bu üretimi bir ekonomiye çevirmemiz gerekiyor. Değer ve kıymet vermek önemli. Buraya uygun buğday ekmemiz gerekiyor. Bunun için doğru, toprağa uygun tohumu çıkarmamız, sulamamız ve yeşil ekonomiyle çiftçimizin cebinin rahatlaması gerekiyor.”

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanı Kenan Seçkin de dağıtımın önemli olduğunu ifade etti.

Törene, Nurdağı Kaymakamı İsmail Alsancak, Nurdağı Belediye Başkanı Yakup Bahar, Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nihat Deme, Gaziantep Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar ile çiftçiler katıldı.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL