Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Yaşam

ÇATILARI BU DEFA’DA FIRTINA VURDU

Nurdağında  son elli yılın en yoğun kar yağışının yaralarının sarılmasının ardından , bu defada çatıları fırtına vurdu. Nurdağında Ocak ayında yaşanan son elli Yılın en yoğun kar yağışı dolayısıyla birçokev,..

ÇATILARI BU DEFA’DA FIRTINA VURDU

Nurdağında  son elli yılın en yoğun kar yağışının yaralarının sarılmasının ardından , bu defada çatıları fırtına vurdu.

Nurdağında Ocak ayında yaşanan son elli Yılın en yoğun kar yağışı dolayısıyla birçokev, ahır ve işyerinin çatıları çökmüş, milyarlarca liralık maddi hasar oluşmuştu. Kar dolayısıyla zarar gören çatılar tamir edilip, yaralar sarılırken, bu defa da şiddetli esen fırtına dolayısıyla işyerlerinin çatısı uçup, yakın bölgedeki araçlarda hasar oluşmasına neden oldu.

Nurdağında  Akşam saatlerinde rüzgarın şiddetini arttırması ve Saatteki hızının  80 kilometreyi bulması nedeniyle  Nurdağı Sanayi Sitesi’nde bulunan bazı iş yerlerinin çatısı uçtu. Can kaybı veya yaralanın olmadığı olayda, araçlar hasar gördü. Sitedeki esnaf durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Ekipler, olay yerinde hasar tespit çalışması başlattı.

Çatının uçma anı ise, bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şiddetli fırtına nedeniyle uçan çatılar ile iş yeri tentesinin çökme anı görüldü.

Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz ise, olayın yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu. Kaymakam Korkmaz, fırtına nedeniyle iş yeri zarar gören esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti. Can kaybı veya yaralanmanın olmamasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Korkmaz, dün akşam Meteoroloji verilerine dayanarak ilçe genelinde şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptıklarını belirtti.

Öte yandan uçan çatılarda otomobili zarar gören esnaf ise, araçlarını bırakıp kaçtıklarını ifade ederek, bazı iş yerlerinde ise, çatı minibüsün üzerine devrildiği için can kaybı yaşanmadığını belirttiler.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL