Pazartesi , 27 Eylül 2021
SONDAKİKA

ÇATOM ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

Nurdağı Çok amaçlı Toplum Merkezi Çatom Çalışmaları ile Nurdağı Halkının takdirini topluyor.

Nurdağı Çok amaçlı Toplum Merkezi (Çatom) gerek bireysel, gereksede farklı kurum ve kuruluşlar ile birlikte yaptığı çalışmalarla toplumun her kesimi tarafından takdir topluyor.

Geçtiğimiz günlerde İlçemize Bağlı Altınova Mahallesinde Çatom etkinliği düzenlendi. Nurdağı Çatom, Nurdağı Belediyesi, Nurdağı halk eğitim Merkezi, Toplum sağlığı merkezi ve Altınova mahallesi işbirliği ile düzenlenen etkinlikte  Altınova mahallesi sakinleri ile buluşan Toplum sağlığı Çalışanları tarafından kadınlara “Göğüs Kanseri ve sağlıklı yaşam “konulu seminer verildi ve Tansiyon ölçümü yapılarak Sağlık konusundaki şikayetleri dinlendi.

Sağlıkla ilgili seminerin ardından Nurdağı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılmış olan Kuaförlük kursuna katılan usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından mahalledeki kadınların saç kesimi, saç ve cilt bakımları yapıldı.

Daha sonra ise Nurdağı Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde mahallede bulunan kadınlarla sohbet edildi.

İlçemizin tek kadın muhtarı olan Altınova mahallesi Muhtarı Medine Yıldız, bugün mahallemize gelerek mahallemizdeki kadınlarımıza sağlık konusunda seminer verilmesini, saç ve cilt bakımlarının yapılmasını sağlayan Başta Çatom Yetkilileri olmak üzere, İlçe Halk Eğitim Merkezi Yetkililerine, Toplum sağlığı yetkililerine, Belediye başkanlığımıza mahallem halkı adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*