Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

ÇİFTÇİLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Çiftçilerin ülkenin geleceğinin teminatı olduğunu söyledi. Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Çiftçilerimiz, emek ve alın terleriyle beslenme ihtiyacımızın karşılanmasını sağlayan kişilerdir. Soframıza ulaşan ekmeğin, meyvenin,..

ÇİFTÇİLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Çiftçilerin ülkenin geleceğinin teminatı olduğunu söyledi.

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Çiftçilerimiz, emek ve alın terleriyle beslenme ihtiyacımızın karşılanmasını sağlayan kişilerdir. Soframıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üreticisi çiftçilerimiz, aynı zamanda ürettikleri ürünleri ihraç ederek ülkemizin kalkınmasına, ekonomimizin büyümesine büyük katkı sağlarlar. Çiftçilerimiz sayesinde Türkiyemiz, gıda konusunda kendi kendine yetebilen dünyada sayılı devletlerden biri olmuştur. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türk köylüsü ve çiftçisini “Milletin Efendisi” olarak tanımlamış, “Millî ekonominin temeli ziraattır.” diyerek cefakâr çiftçilerimizin ülke kalkınmasındaki ve toplum içindeki yeri ve önemini belirtmiştir.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının daha da yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması ilçemizde tarım ve hayvancılığının kalkınmasında büyük bir önem taşımaktadır. Bu kapsamda bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de tarıma, hayvancılığa yönelik yatırımları destekleyici çalışmalar, Devletimizin sağladığı imkanlarla artarak devam ettirilmektedir. Bizde Nurdağı Belediyesi olarak İlçemizde tarım’ın kalkınması, çiftçilerimizin daha çok üretebilmeleri için imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olmaya ve destek olmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle, üretmek için fedakârca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Dedi.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL