Pazartesi , 20 Eylül 2021
SONDAKİKA

ÇOBAN AYDAN TEOG BİRİNCİSİ OLDU

İslahiye’ye bağlı Kazıklı mahallesinde oturan ve Çobanlık yapan Aydan Zorlu TEOG birincisi olarak  büyük bir başarıya imza attı.

İslahiye’ye Bağlı Kazıklı Mahallesinde oturan ve Hayvancılık yapan ailesi ile birlikte Çobanlık yaparken okuyan ve okulları olmadığı için Taşımalı Eğitimle okuluna devam eden 14 Yaşındaki Aydan Zorlu Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda tam puan alıp hem ailesinin yüzünü güldürdü hem de hayallerine bir adım daha yaklaştı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Beroje, ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Kazıklı Mahallesi’nde oturan ve  TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayıp tam puan Aydan Zorlu’yu evinde ziyaret etti. Beroje, taşımalı eğitimle her gün 12 kilometre yol kat eden Zorlu’ya çeşitli hediyeler verdi.
Hayvancılık yapan Remziye ve  Mustafa Zorlu çiftinin kızları Aydan Zorlu, Fen Lisesi’ni tercih edip sonrasında Tıp Fakültesi okumayı planladığını ve doktor olmayı hedeflediğini söyledi. Boş zamanlarında babasıyla hayvanlarını otlatıp, annesiyle keçileri sağdığını belirten Zorlu, “Evde boş zamanında sürekli çalışıyorum. Babamla hayvanları otlatırken, test kitabımı yanıma alır fırsat buldukça test çözerim. Okulda öğretmenlerim çok yardımcı oldu. Test kitabı alırken hafta sonları da bizleri  TEOG sınavına hazırladılar.  TEOG bittiğinde internette soruların cevaplarını karşılaştırdım. Hepsi doğru çıkınca çok sevindim. Ailemle başarımızı paylaşırken başarmanın sırrı şartlar ne olursa olsun çalışmakta geçer” dedi.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Beroje ise, Aydan’ın büyük başarı elde ettiğini ifade ederek, başarılar diledi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde girdiği TEOG ikinci dönem ortak sınavlarında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan Aydan Zorlu, boş zamanlarında çobanlık yapıyor.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*