Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

DASK MAGDURU VATANDAŞ ÇAREYİ MEKTUP YAZMADA BULDU

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem’de evi yıkılan ve o günden buyana DASK’tan para alamayan vatandaş çareyi Cumhurbaşkanına mektup yazmada buldu. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem’de evi yıkılan ve..

DASK MAGDURU VATANDAŞ ÇAREYİ MEKTUP YAZMADA BULDU

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem’de evi yıkılan ve o günden buyana DASK’tan para alamayan vatandaş çareyi Cumhurbaşkanına mektup yazmada buldu.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem’de evi yıkılan ve o günden buyana DASK’tan para alamayan vatandaş çareyi Cumhurbaşkanına mektup yazmada buldu. Nurdağ’lı  gazete muhabiri ve fotografçı Ramazan Tuncer mağduriyetini dile getirmek ve sorununa çözüm bulabilmek adına Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

Nurdağ’lı vatandaş Ramazan Tuncer Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektubunda; Sayın Cumhurbaşkanım, ben depremin merkezi Nurdağı’nda oturuyorum. 494….. numarali dask policem ile 2300…..numarali hasar dosyasi 22/02/2023 tarihinde talebim üzerine oluşturulmuştur. Yaklaşık dört ay geçti bir adım çözüme ulaşılamadı  oysa Dask ile ilgili sayın bakanımız 72 saatte tüm SORUNLAR çözülecek dask ödeme yapacak demişti, buda bizde sevinç yaratmıştı ama maalesef şu an bir depremzede olarak, onlarca yakınını kaybeden, yeri yurdu tamamen depremde yıkılıp harap olan biri olarak DASKın ve Türkiye Konut sigortasının her şeyimiz tam teşekküllü olmasına rağmen bize sıranızı bekleyin gibi olumsuz tutumu endişe ve sıkıntı oluşturmaktadır.

4 ay oldu, sürekli iletişim kurmama rağmen  eksik evrağınız yok, inceleme aşamasında diyerek beni oyalıyorlar. Türkiye sigortası eksperi ile görüştüm onlar ise dosyanız tamamlandı biz de kapandı ödenmesi için Türkiye sigortasına talepte bulunduk diye söylemelerine rağmen maalesef dask ödeme yapmadığı için Türkiye sigortasında paramı askıya alınarak bekletiyor.  Dask’ın yaptığı bu bize zulümdür, bizim depremzede olarak yaralarımızı kanatıyor tansiyonumuzu, şekerimizi yükseltmektedir. Bizim gibi onlarca yüzlerce insan aynı bu sıkıntı ve stresi yaşamaktadır. Cumhurbaşkanı olarak sizlere ulaşmaya çalışıyoruz, biliyoruz ki bu tür olumsuz gelişmeler sizin bilginiz dışında gelişmektedir, ama konuyu AK Parti  Gaziantep milletvekillerimizin bir çoğuna iletmiş  olmama rağmen dosya numaramı, telefonumu ve  TC numaramı vekil danışmanları almalarına rağmen maalesef çözüme ulaşılamadı.” Diyor

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL