Örnek Resim

‘DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ’ GAZİANTEP’TE YAPILDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 12 ilde gençlere yönelik düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” etkinliğinin ikincisi Gaziantep’te yapıldı. Gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla ilki 9-12 Aralık’ta Ankara’da yapılan “Devlet..

‘DEVLET TEŞVİKLERİ TANITIM GÜNLERİ’ GAZİANTEP’TE YAPILDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 12 ilde gençlere yönelik düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” etkinliğinin ikincisi Gaziantep’te yapıldı.

Gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla ilki 9-12 Aralık’ta Ankara’da yapılan “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”, yoğun ilgi üzerine “Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında” sloganıyla 12 ilde yapılmak üzere organize edilmişti. Ankara’dan sonra Gaziantep’te Ortadoğu Fuar Merkezi’nde organize edilen etkinliğe, gençler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri ile hedefini seçmek, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileriyle onlara hibe ve destek sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getiren organizasyonda, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, gazetecilere, organizasyonun ikinci ayağında Gaziantep’te olduklarını, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un selamlarını gençlere getirdiğini söyledi.

Hemen hemen tüm bakanlıkların ve bazı kamu kuruluşlarının buluşmada yerini aldığını anlatan Başar, “Gençlerimiz, destek, teşvik, hibe, burs, staj gibi ne gibi imkan varsa onları uzmanlardan dinliyor. Gençlerimiz geleceğini ve kariyerini oluştururken devlet ne gibi katkılar sağlayabiliyor onları tanıtmak istiyoruz.” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül , Etkinliğe yoğun katılım olduğunu belirterek organizasyon sayesinde gençlerin birebir muhataplarıyla buluştuğunu ifade ederek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

BİK VE JANDARMA STANLARINA YOĞUN İLGİ

Devlet Teşvikleri Tanıtım günleri etkinlikleri Kapsamında ortadoğu fuar merkezinde düzenlenen etkinlikte stand açan Basın İlan Kurumu (BİK) ve İl Jandarma komutanlığının stanları oldukça yoğun ilgi gördü.

Basın İlan Kurumu Gaziantep Şube Müdürü Haşim Poyraz tanıtım etkinlikleri sürecince standı ziyaret eden gençlere Basın ilan kurumunun yaptığı çalışmalar ve işler hakkında bilgi verdi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ise tam kadro katıldıkları fuar etkinliğinde en dikkat çeken kurumların başında geldi.

11 İLDE DAHA DÜZENLENECEK

Kamu kurumlarına ait stantlarda tanıtımlar yapılarak, gençlerin burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanan tanıtım günleri, gençlerin yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine katkıda bulunmayı, ekonomi, eğitim, kültür, sanat, bilim, sağlık, spor gibi her alanda gençlerin destekler hakkında bilgilendirilmesini ve doğru yönlendirilmesini amaçlıyor.

Organizasyon, Gaziantep’in ardından Konya, Antalya, Adana, Kayseri, Malatya, Samsun, Diyarbakır, Van, İzmir, İstanbul ve Eskişehir’de de düzenlenecek.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL