Örnek Resim

ENGELLİ AİLELERDEN  SOSYAL HİZMET MERKEZİ TALEBİ

Nurdağı’nda yaşanan engelli aileleri ilçeye sosyal hizmet merkezi müdürlüğü açılması için talepte bulunuyorlar. Nurdağı’nda yaşanan engelli aileleri ilçeye sosyal hizmet merkezi müdürlüğü açılması için talepte bulunuyorlar. Nurdağ’ında öncede çok sayıda..

ENGELLİ AİLELERDEN  SOSYAL HİZMET MERKEZİ TALEBİ

Nurdağı’nda yaşanan engelli aileleri ilçeye sosyal hizmet merkezi müdürlüğü açılması için talepte bulunuyorlar.

Nurdağı’nda yaşanan engelli aileleri ilçeye sosyal hizmet merkezi müdürlüğü açılması için talepte bulunuyorlar.

Nurdağ’ında öncede çok sayıda engelli, öksüz ve yetim insan olduğunu, 6 şubat depremleri sonrasında ise bu sayının daha çok arttığına dikkat çeken engelli aileleri İlçeye sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü açılması için yetkililerden destek bekliyorlar.

Nurdağı ilçesinde 38 mahalle muhtarlığı, 19 mezra ve 10 merkez mahalle muhtarlığı bulunduğunu söyleyen aileler,

Engelli, yaşlı, evde bakım hizmetinden faydalanan, öksüz-yetim, Şehid-Gazi ve Psikol-Sosyal destek hizmeti alan vatandaşlarımıza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü çok uzakta bulunmaktadır. Nurdağı’na en yakın Müdürlük 30 km‘dir. Bu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İslahiye ilçesinin diğer tarafında olduğu için vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün hizmetlerine ulaşmakta çok büyük sıkıntı çekmektedir.

Daha önce valimizle yaptığımız toplantılarda vatandaşlarımızdan gelen bu sorunları dile getirilmiştir. Sayın valimiz müdürlüğün açılması için il müdürüne talimat vermiştir.  6 şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından engelli ve bakım ihtiyacı duyulan kişi sayısı, öksüz ve yetim kalan çocukların sayısının artması ve artan nüfus ile birlikte  hizmetin daha kolay ve ulaşılabilir olmasına ihtiyaç vardır. İhtiyaç duyulan bu hizmetleri Nurdağı PSİKO-SOSYAL DESTEK Merkezi tarafından geçici olarak yürütmektedir

Engelli Yakınları  adına konuşan Abdülkadir Şahbudak, “engelli yakınları ile yaptığım görüşmede, Nurdağı merkezli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün açılması daha elzem hale gelmiştir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hizmetlerini yürüten PSİKO-SOSYAL DESTEK Merkezi,  ÇATOM binası olarak adlandırılan prefabrik binanın bir kısmanda bu hizmetleri yerine getirmektedir. Bu bina Müdürlük açıldığı takdirde hizmetlerin devamlılığını sağlayacak gerekli altyapı, personel ve gerekli koşullara sahip bulunmaktadır. İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü açılmasını talep ediyoruz.” Dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL