Örnek Resim
Genel Güncel Köşe Yazısı SonDakika Yaşam

FATMA ŞAHİN’İN İSLAHİYE VE NURDAĞI SEVGİSİ YALAN MI?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, her İslahiye ve Nurdağı Ziyaretinde İslahiye ve Nurdağı’nı bir ayrı sevdiğini kendisinde özel bir yeri olduğunu hep söyler durur. Ama nedense konu icraata geldiğinde..

FATMA ŞAHİN’İN İSLAHİYE VE NURDAĞI SEVGİSİ YALAN MI?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, her İslahiye ve Nurdağı Ziyaretinde İslahiye ve Nurdağı’nı bir ayrı sevdiğini kendisinde özel bir yeri olduğunu hep söyler durur. Ama nedense konu icraata geldiğinde İslahiye ve Nurdağı hep geride kalır.

Yıl 2022 Sanko Holding’ te İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak Çalışan Fatma Şahin adında 35- 36 yaşında Genç bir kadın Hayatında ilk kez siyaset sahnesine çıkıyor. Aday listesinde ilk sıralarda olmadığı için kendisini ifade etme fırsatını ilk kez o zaman ki  Ak Parti ilçe Başkanı Rahmetli İzzet Karabuç’un Nurdağı Maraş yolu üzerinde Can Petrol yayında düzenlemiş olduğu Mitingte buluyor.

O günün koşul ve imkanlarında Rahmetli İzzet Başkan İl Başkanı ve Milletvekili adaylarının vatandaşlara hitap etmesi için miting alanına bir kamyon getirmiş, kamyonun kasasının ön kısımları açılmış arka tarafları Ak parti bayrakları ile süslenmiş İl Başkanının konuşmasının ardından Milletvekili adayları konuşmaya başlıyorlar.

Fatma Hanım öyle bir heyacanlı ki heyacandan elleri titriyor. Mikrofon bir ağzına geliyor bir aşağı doğru düşüyor. O gün orada söylediği iki cümleyi asla UNUTMUYORUM.

Birincisi “ Kara Delikleri Kapatmaya Geliyoruz” ikincisi ise “ Ben Siyasete burada Nurdağı’nda Sizlerle Başlıyorum” Burası benim için çok özel bir yer diyor.

Şimdi Fatma Şahin Hanımefendi’nin 20 Yıllık siyaset hayatındaki kilometre taşlarına bakalım isterseniz.

2002-2007-2011 seçimlerinde Gaziantep Milletvekili oluyor. Vekilliği döneminde en büyük başarısı kendisine ulaşan her insana sonuç olumlu yada olumsuz olsa da dönüş sağlıyor. Bu davranışı vatandaşın takdirini topluyor ve böylece Mühendis Fatma’dan Siyasetin Ağır Topu Fatma Şahin olma yolunda ciddi mesafeler kaydediyor.

Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen görevleri eksiksiz yerine getirmesi dolayısıyla KURUCU AİLE BAKANI olarak ödüllendiriliyor.

Gelelim Fatma Şahin Hanımefendi’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Olduğu döneme. Gaziantep Genelinde Sosyal ve Kültürel Belediyecilik alanında başarılı bir başkan. Geçmiş dönem Bakanlık kariyeri filan olması dolayısıyla ve Ak parti Genel Merkezinin desteklerinden dolayı TBB Başkanlığı yapıyor olması da kendisini biraz daha medyatik kılıyor.

Fatma Hanım Büyükşehir Belediye Başkanı Olduğu günden buyana Gerek Büyükşehir Belediyesi olarak, Gerek Gaziantep Valiliği ile Gerekse de diğer kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte yaptığı onlarca programdan ne İslahiye Ne Nurdağı’ndan hiç kimse yararlanamadı.

Gaziantep Modeli adını verdikleri onlarca Kampanya kapsamında İslahiye ve Nurdağı’nda ki insanların da bunlardan Faydalanmasının sağlanması gerektiğini hatta diğer kırsal ilçelerinde faydalanması gerektiğini söyledik. Ama biz söyleyip biz dinledik.

Fatma Şahin Başkanın En Son Projesi HAYDİ EKMEK BÜFELERİ. Bu uygulama da her ne hikmetse Gaziantep Merkezdeki Şahinbey ve Şehitkamil İlçelerinde başladı. Ardından bu uygulama Gaziantep’in ekonomik olarak en kalkınmış ilçesi Nizipte Başladı.

Ekonomik anlamda Nizip’ten çok daha kötü durumda olan İslahiye’de, Nurdağında, Arabanda, Yavuzelinde bu uygulama yok. Peki Neden?

Hadi diğer ilçeleri Fatma Hanım sevmiyor diyelim. Her fırsatta İslahiye Nurdağı Sevgisini dile getiren, sevdası uğruna neredeyse şiirler yazılacak olan Fatma Hanım’ın Halk Ekmek Uygulamasını u iki ilçede yapmıyor olması sizce de Bu iki ilçeye olan sevgisini göstermiyor mu?

Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin Hanımefendiye sesleniyorum. Eğer İslahiye ve Nurdağı ilçelerini gerçekten seviyorsanız bundan sonra Gaziantep Merkez de Yaptığınız Uygulamayı İslahiye ve Nurdağında da yapın. Nizip’e açtığınız Halk Ekmek Büfelerini U iki ilçemizde de açın.

Nizip Gaziantep arasında Ulaşım’a sunmuş olduğunuz Hızlı Tren uygulamasını İslahiye ve Nurdağı İçinde uygulamaya geçirin Bizde sevginizi görelim sayın başkan. BENCE FATMA BACI BİZİ SEVMİYOR. Sevseydi en azından Şu hızlı Tren ve Ekmek Büfesi Hamlesinde bunu görürdük.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL