Örnek Resim

GÖZÜN AYDIN NURDAĞI

31 Mart 22019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Nurdağı Belediye Başkanı Olan Ökkeş Kavak yaklaşık 10 aylık tutukluluk süresi sonrasında tahliye edildi. Bu tahliye oldukça önemli bir konu. Çünkü Nurdağı’nın  sahipsiz,..

GÖZÜN AYDIN NURDAĞI

31 Mart 22019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Nurdağı Belediye Başkanı Olan Ökkeş Kavak yaklaşık 10 aylık tutukluluk süresi sonrasında tahliye edildi.

Bu tahliye oldukça önemli bir konu. Çünkü Nurdağı’nın  sahipsiz, öksüz ve Yetim şekilde geçen 10 ayı Nurdağı ve Biz Nurdağ’lılar için oldukça önemli.

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın Tutuklanma talebini oluşturan neden 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Deprem felaketinde Yıkılan Emek Apartmanı ve Kavak apartmanları. Bunların her ikisi de Ökkeş Kavak’ın yapmadığı binalar ve bu binalardan dolayı bir ilçenin belediye başkanı tutuklanmış oldu.

Emek Apartmanı Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın kardeşi Osman Kavak’ın müteahhitlik ettiği bir bina ve bununla ilgili yargılanması gereken Osman Kavak’ta 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybetti.

Kavak apartmanı ise Nurdağın’da ilk yapılan apartmanlardan birisi olup 8-10 kişinin bir araya gelerek imece usulü yapılmış bir bina. Dönemin belediye başkanı ile o an yaşanan sıkıntı dolayısıyla Ruhsatı alınmamış sonrasında ise Ökkeş Kavak’ın müteahhitliğini yaptığı şirket üzerinden bina ruhsata kavuşturulmuştu.

Ben Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuksuz yargılanmasından yanaydım. Ancak  Nurdağı Belediye Meclis üyesi Müteahhit Yunus Kaya ile ilgili ortaya atılan çeşitli iddialara kurban edildiğini düşünüyorum.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak mahkeme kararı ile tahliye edildi. Hukuken mahkumiyet cezası almadığından dolayı Halen Nurdağı Belediye Başkanı.

Şuan Nurdağı Belediyesi ise Bir meclis üyesi tarafından yönetiliyor. Ama bu 10 aylık süre içerisinde belediyede düzen, nizam intizam kalmadı. İlçe sahipsiz ve öksüz kaldı. Biran önce Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Dilekçesini vererek görevinin başına dönmelidir.

Çünkü Nurdağı Halkı kendisini 31 Mart 2024 tarihine kadar Nurdağı Belediye Başkanı seçmiştir ve bu tarihe kadar da ilçeye hizmet etmelidir.

MHP’NİN NURDAĞI HESABI TUTMADI

Cumhur ittifakı partilerinden olan MHP Nurdağın’da Belediye Başkan adaylığının MHP’ye verilmesini istiyordu ancak yapılan tüm görüşmeler sonrasında MHP’ye Oğuzeli, Karkamış ve Araban ilçeleri verildi ve MHP bu ilçelerde Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

Şimdi MHP’li seçmenlerin ne yapacağı ak partinin açıklayacağı adaya bağlı olarak şekil alacak. MHP tabanına uzak bir aday olması durumunda taban genel merkeze rağmen Ak Parti adayına oy vermez.

AK PARTİ SIFIR KİLOMETRE ADAYLA YOLUNA DEVAM ETMELİ

6 Şubat 2023 TARİHİNDE yaşanan deprem felaketi sonrasında Cumhur ittifakının amiral Gemisi Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan adayını kendi partisinden gösterecek gibi.

Nurdağı Belediye Başkan adaylığı için ise Ak Parti de Resmi ve gayri resmi çok sayıda aday adayı var. Ama 31Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Ak Parti’nin Nurdağında seçimleri kazanması için dikkat etmesi gereken iki Husus var.

Bunlardan birisi Aday Milliyetçi Muhafazakar kitleye yakın bir isim olmalı. İkincisi ise aday Sıfır kilometre yıpranmamış bir isim olmalı. Çünkü yıpranmış bir isimle yola çıktıklarında seçimi kazanma şansları yok gibi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL