Örnek Resim
Genel Güncel SonDakika Yaşam

GRT UYDU YAYININA BAŞLIYOR

Gaziantep’in ilk televizyon kanalı olan GRT, Radyo Televizyon Üst Kurulu’ndan uydu lisansını aldı. Çok yakında yayın hayatına başlayacak olan GRT, Gaziantep’te uydu üzerinden yayın yapacak tek televizyon kanalı olacak. TV..

GRT UYDU YAYININA BAŞLIYOR

Gaziantep’in ilk televizyon kanalı olan GRT, Radyo Televizyon Üst Kurulu’ndan uydu lisansını aldı. Çok yakında yayın hayatına başlayacak olan GRT, Gaziantep’te uydu üzerinden yayın yapacak tek televizyon kanalı olacak.

TV YAYINCILIĞINDA YENİ DÖNEM
Yaklaşık 30 yıldır Gaziantep’te yayın yapan Gaziantep Radyo Televizyonu (GRT), 2016 yılında Ay Medya Grubu bünyesine katılmıştı. Uzun yıllardır Gaziantep’te düzenli ve kaliteli yayın yapan tek televizyon kanalı olan GRT, yayıncılık alanında yeni bir atağa geçiyor. Radyo Televizyon Üst Kurulu’ndan uydu lisansını alan GRT, çok yakında uydu üzerinden tüm dünyaya yayın yapacak.

GAZİANTEP’İN TEK UYDU KANALI
Gaziantep’te karasal yayın yapan televizyon kanalları yayın hayatlarını sonlandırırken, Olay TV de uydu lisansını yenilememişti. Dolayısıyla Türkiye’nin 6. büyük şehri olan ve üretim, istihdam ve ihracat alanındaki başarıları ile ülke ekonomisine yön veren şehirlerden birisi olan Gaziantep, televizyon yayıncılığı alanında büyük bir eksiklik yaşıyordu.  Ay Medya Grubu bünyesinde yer alan GRT’nin uydu yayıncılığına başlamasıyla, bu alandaki eksiklik giderilmiş olacak.

BÖLGENİN SESİ OLACAĞIZ!
Ay Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meral Ay, GRT’nin yeni dönemde Gaziantep’in yanında bölge illerinin de sesi olacağını söyledi. Türkiye ekonomisinin göz bebeği illerden birisi olan Gaziantep’te televizyon yayıncılığı alanında yeni bir dönemin başladığını belirten Meral Ay, “Gaziantep olarak çok stratejik bir konumumuz var. Bunun yanında dünyanın hemen her ülkesi ile ticaretimiz var. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalarımızın çok sayıda dünya markası var. Ancak gerek ekonomi  alanındaki bu başarıların gerekse de şehrimizin tanıtımının ulusal ve uluslar arası platformlara taşıyacak bir TV kanalının olmaması büyük bir eksiklikti. GRT olarak Gaziantep’in ve bölgemizin her alandaki başarılarını dünyaya duyuracağız” dedi.

Her türlü altyapımızı hazırladık
Meral Ay, şöyle devam etti: “Gaziantep’i yayıncılık alanında süper lige çıkarmayı hedefleyen Ay Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Ay’ın en büyük hayallerinden birisi de bir uydu kanalıydı. Çünkü, şehrimizin ve bölgemizin böyle bir kanala çok ihtiyacı vardı. GRT olarak çok yakında uydu yayıncılığına başlıyoruz. RTÜK’ten uydu lisansımızı aldık. Her türlü altyapımızı hazırladık. Gaziantep’i ve bölgemizi bu alanda başarı ile temsil edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL