Pazartesi , 20 Eylül 2021
SONDAKİKA

HARABE EVDE YAŞAM MÜCADELESİ

Nurdagına Bağlı Kırkpınar Mahallesinde 7 kişilik Kartal ailesi her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan Harebe evde yaşam mücadelesi veriyorlar.

İlçemize Bağlı Kırkpınar mahallesinde yaşanan Mehmet Kartal, Eşi ve 5 Çocuğu ile birlikte her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan harebe evde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.

Doğru dürüst bir işi olmadığının bunun yanında bir çocuğunun özürlü olduğunu ifade eden baba Mehmet Kartal, Devletin şefkat elini üzerlerinde hissetmek istediklerini ifade ederek, Uzun zamandır bu sıkıntıları yaşadıklarını belirterek, her seçim döneminde köyümüze gelen siyasetçiler tarafından bize yardım ve destek sözü verilirdi ancak yıllardır biz siyasetçilerin verdikleri sözleri yerine getirmesini bekliyoruz ancak bırakın verdikleri sözü yerine getirmeyi, seçim sonrasında bizi hatırlayan siyasetçiye bile tanık olmadık” şeklinde konuştu.

Çocuklarının her an küçücük bir darbe, küçücük bir sarsıntıda ve hatta iş makinelerinin geçişi esnasında ki sarsıntıda evlerinin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Baba Mehmet Kartal,  ben her gün ölümü düşünerek başımı yastığa koyuyorum. Dua edip helalleşip yatıyoruz. Çünkü evimizin ne zaman başımıza yıkılacağını bilmiyoruz. Yetkililerden tek isteğimiz eşim ve çocuklarımla birlikte başımızı sokacak iki odalı beton bir ev yapmaları. Bu konuda ilgi destek ve yardım bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*