Örnek Resim
Genel Güncel Sağlık Siyaset Yaşam

İKİ YIL SONRA DIŞARI ÇIKABİLDİ

Nurdağında Koronadan iki ayağını kaybeden Sönmez,iki yıl sonra kavuştuğu akülü sandalye ile dışarı çıktı. Nurdağında,yakalandığı korona hastalığı sonrasında ayakları ameliyat ile kesilen ve 2 yıldır evinin bahçesinden başka yere çıkamayan..

İKİ YIL SONRA DIŞARI ÇIKABİLDİ

Nurdağında Koronadan iki ayağını kaybeden Sönmez,iki yıl sonra kavuştuğu akülü sandalye ile dışarı çıktı.

Nurdağında,yakalandığı korona hastalığı sonrasında ayakları ameliyat ile kesilen ve 2 yıldır evinin bahçesinden başka yere çıkamayan Osman Sönmez (79),istediği akülü sandalyesine kavuştu. Sönmez,’çocuklar gibi sevinerek, bana çiftte bayram yaşatanlardan Allah razı olsun”dedi.

Nurdağı İlçesine bağlı Belpınar Mahallesi’nde yaşayan Osman Sönmez, 25 Ekim 2020 yılında koronaya yakalandı. Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 60 gün yoğun bakımda yattı.Yoğun bakımda çıkıp normal odaya alındığında ayaklarında kan pıhtılaşması (kangren) tespit edilen Sönmezin her iki ayağının diz altında ameliyatla kesildi.Evli 7 çocuk ve 35 torunu bulunan Osman Sönmez,çocuklarının kendisine yaptırdığı protez bacakla yürüyemeyince 2 yıldır tekerlekli sandalyesi olmadığı için evinin bahçesinden başka yere çıkamadı.Eşi ve çocuklarının yardımıyla 2 yıldır sadece evin bahçesine çıkabilen Sönmez, evine 150 metre uzaklıktaki camiye dahi gidemediği için hayırseverlerden akülü sandalye istedi.Sönmezin bu isteğine ,Avrupa el ele yaşlılara yardım derneğinin Almanya Hamburg başkanı Sevgi Yıldız,akülü sandalye hediye edildi.

Ayakları kesik olduğu için 2 yıldır dışarıya çıkamadığını söyleyen Osman Sönmez,”yakalandığım korona hastalığından dolayı ayaklarımı kestirmek zorunda kaldım,çocuklarım protez ayak yaptırdılar onunla da yürüyemedim,yapamadım,Almanya’dan sevgi hanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim,Allah hepsinde razı olsun,bana çiftte bayram yaşattılar”dedi.

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL