Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

“İMAR AFFININ YAPILAMAYACAĞINA DAİR ANAYASAYA HÜKÜM KOYACAĞIZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı’nda afetlere karşı dirençli şehirler kurulacağını söyledi. “Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için çok önemli bir..

“İMAR AFFININ YAPILAMAYACAĞINA DAİR ANAYASAYA HÜKÜM KOYACAĞIZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı’nda afetlere karşı dirençli şehirler kurulacağını söyledi.

“Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için çok önemli bir başlıktır. 28’inci dönemde de bu konuda tarihi adımlar atacağız. İmar hukukunu anayasal düzeye çıkaracağız. İmar affına ilişkin değişikliklerin yapılamayacağına ilişkin anayasaya bir hüküm koyacağız. Temel amacımız vatandaşlarımızın, İstanbul’umuzun ve Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızın yanında olmak.” dedi.

Abdulhamit Gül, asrın felaketinden etkilenen bölgelerde yapıma başlayan konutların yükseldiğini söyledi.

“180 bin kalıcı konutun ihalesi gerçekleşmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize verdiği bir söz var; 1 yıl içerisinde bu kalıcı konutları yapacağız. Vatandaşlarımız evlerinde güvenli bir şekilde yaşayacak.” ifadelerini kullandı.

Abdulhamit Gül, “Nurdağı’nda köy konutlarını 70 gün gibi kısa bir sürede teslim ettik. Vatandaşlarımız güvenli bir şekilde oturuyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kalıcı konutların teslimine başlayacağız.” dedi.

Abdulhamit Gül, seçim beyannamesinde yer alan bütün vaatlerin hayata geçirileceğini vurguladı.

“Millete verdiğimiz bütün sözleri bu dönemde hayata geçirmek bizim temel hedefimizdir. Bugün bu anlamda çok önemli bir adım atıyoruz. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Ortalama memur maşını 25 bin 15 lira yapıyoruz. Kamu görevlilerimize 8 bin 77 lira seyyanen zam getiriyoruz.” diye konuştu.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL