Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika

İSLAHİYE’DE 70 BİN ZEYTİN FİDANI DAĞITIMI

İslahiye Belediyesi ‘Her Kişiye Bir Fidan’ projesi kapsamında 70 bin zeytin fidanı dağıtımına başladı. İslahiye Belediyesi tarafından aşırı kar yağışından etkilenen ve Ağaçları kırılançiftçilere destek olmak amacıyla gündeme getirilen ve..

İSLAHİYE’DE 70 BİN ZEYTİN FİDANI DAĞITIMI

İslahiye Belediyesi ‘Her Kişiye Bir Fidan’ projesi kapsamında 70 bin zeytin fidanı dağıtımına başladı.

İslahiye Belediyesi tarafından aşırı kar yağışından etkilenen ve Ağaçları kırılançiftçilere destek olmak amacıyla gündeme getirilen ve sonrasında geliştirilerek her kişiye bir zeytin fidanı projesine dönüştürülen Zeytin fidanı dağıtımı kampanyasına Eski fidan üretim merkezinde başlandı.
İslahiye Belediyesi, yoğun yağan kar nedeniyle zeytin ağaçları zarar gören çiftçilere destek olmak amacıyla ‘Her Kişiye Bir Fidan‘ projesini başlattı. Proje kapsamında vatandaşlara 70 bin zeytin fidanı dağıtımına başlandı.

Fidan dağıtımı için düzenlenen törene,İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Belediye Başkanı Kemal Vural, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.
Barışın sembolü zeytin fidanlarının Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere dünya barışına katkı sağlaması amacıyla dağıttıklarını aktaran Kemal Vural, ”2014 yılında göreve geldiğimiz günden bugüne kadar badem,fıstık,çam,çınar ve çeviz olmak üzere 70 bin fidan diktik.ilçemizin nüfusu 68 bin biz 70 bin fidanla her kişiye bir fidan dikeceğiz. Sertifikalı zeytin fidanlarımız yılda yüzde 80 verim vermekte. Burada amacımız dikilen her zeytin fidanında 10 yıl sonra her ağaçta 40 kilo verim alarak ekonomiye katkı sağlamaktır”dedi.
İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğl ise, çiftçilere yönelik desteklerin ekonomiye katkı sağlayacağını ifade ederek ,
”Tamamen belediyemizin finansörlüğünde ilçemizde zeytin fidanı dağıtılmaya başlandı.Zeytin ölmez bir ağaç. Önümüzdeki yıllarda meyvesini çiftçilerimiz görerek kazanacak ve ekonomiye destek sağlayacaktır. Bu savaşta gördükkü kendi kendimize yetmemiz,mümkün olduğu kadarıyla tarımsal ürünü ve verimi arttıracak çabalar içerisinde bulunmamız gerekiyor.”

İslahiye Belediyesi’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesininde destekleri ile ilçemizde dağıtımını yaptığı zeytin fidanları piyasada10-15 Tl arasında satılırken, belediyenin dağıttığı zeytin fidanları için çiftçiler 4 Tl ödeme yapıyor.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL