Salı , 21 Eylül 2021
SONDAKİKA

İSTİKLAL MARŞININ KABULUNUN YILDÖNÜMÜ

İstiklal Marşımızın Kabulünün 96. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı ilçemizde yapılan etkinliklerle kutlandı.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nurten Öztürk İlköğretim okulu tarafından yapılan anma programı Nurdağı Nurten Öztürk İlkokulu toplantı salonunda yapıldı.

İstiklal Marşımızın Kabulünün 96. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında yapılan toplantıda konuşan Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, cennet vatanımızı, kültürümüzü, bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı bize miras bırakan ecdadımızı saygı,rahmet ve hürmetle anıyoruz. Diyen kaymakam Düzgün,Hepimizin vatanımız için çok çalışması gerektiğini, ecdadımıza yakışan birey olmamız için elimizden ne geliyorsa yapmamız gerektiğini vurguladı.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı ve İstiklal Marşımızın kabulunun ifade edildiği piyesin ardından öğrenciler tarafından İstiklal marşımız okundu.

İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasında Nurdağı birincisi olan Nurten Öztürk İlkokulu öğrencisi Hatice Kübra OKUDUR’a Nurdağı ilçe kaymakamı Lokman Düzgün tarafından hediye takdim edildi.

Yapılan etkinliklere Nurdağı ilçe Kaymakamı Lokman Düzgün ve ilçedeki görev yapan daire müdürleri ile okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldılar.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*