Örnek Resim
Genel Güncel SonDakika

KAYA’NIN AİLESİNDEN KATİLİN CEZASINA İTİRAZ

Gaziantep Şehitkamil İlçesinde Boğazı kesilerek çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülen Neslihan Kaya’nın katiline verilen cezaya aileden tepki geldi. Gaziantep’te boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülen 40 yaşındaki Nesli Kaya’nın annesi..

KAYA’NIN AİLESİNDEN KATİLİN CEZASINA İTİRAZ

Gaziantep Şehitkamil İlçesinde Boğazı kesilerek çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülen Neslihan Kaya’nın katiline verilen cezaya aileden tepki geldi.

Gaziantep’te boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülen 40 yaşındaki Nesli Kaya’nın annesi Hanım Kaya (75) katil zanlısına verilen muhabbet hapis cezasına tepki gösterip, “benim kızım geri gelirmi, gelmez bende onun ağırlaştırılmış hapis cezasına vaya idam edilmesini istiyorum”dedi.

Olay, Gaziantep’in Şehitkâmil İlçesi Belkız Mahallesi’nde 16 Kasım 2021 tarihinde meydana geldi. Mahalledeki boş arazide, 2 çocuk annesi Nesli Kaya, boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu. Olayla ilgili güvenlik kamera kayıtlarında yapılan incelemede aracına bindiği belirlenen Teyfik D.yakalanarak gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

Gaziantep 8.Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya avukatı ile katılan tutuklu sanık Teyfik D.’maktulle tartıştığında kadının elinde bıçak olduğunu, kendisinin de yaralandığını daha sonra şuurunu kaybettiğini, öldürme olayını gerçekleştirmediğini öne sürdü. Cumhuriyet savcısı olay günü maktulün sanığın aracına bindiği, daha sonra ikili arasında çıkan tartışmanın ardından aracındaki bıçakla öldürdüğünü belirterek, cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Teyfik D’ye ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi. İndirim yapılmasına yer olmadığına hükmeden heyet, sanığın tutukluluğunun devamını kararlaştırıldı.

Nurdağı İlçesi Aslanlı Mahallesi’nde kızıyla birlikte oturan Acılı anne Hanım Kaya,”Muhabbeti kabul etmiyorum, ağırlaştırılmış olsun, kızım diriliyormu, kızım diriliyorsa onada ceza vermeyin,2 çocuğu meydanda kaldı yazık değilmi,2 çocuğa teyzeleri bakıyor. Adam kesilirmi, ayakları, elleri bağlanıp, bıçaklayıp kesilirmi, Bunu insan olan yapmaz, idam istiyoruz, Allahım idam diye yalvardı. Allah hiç kimsenin ahını kimsede koymaz, ağırlaştırılmış muhabbet veya idam ederlerse yüreğim öyle soğur. Kızının fotoğrafını öpen anne, muhabbet istemiyorum, o idam olacak diye ağladı”

Nesli Kaya’nın 2 çocuğuna annelik eden Abla Aslı Kaya ise “Muhabbet ney, senin benim vergimle cezaevinde beslenecek tekrar çıkacak, biz muhabbeti kabul etmiyoruz, ağırlaştırılmış olsun, idam gelsin, çünkü daha çok kadının canı yanar, ben anneme ölen kız kardeşimin vahşice öldürülmüş halini gösteren resimleri gösteremiyorum,8 yaşındaki kız annesinin yüzünü görünce şok oldu, ben çocukları

Gaziantep şehitkamil hastanesinde psikatriye götürüyorum, Bu cinayeti tek kişinin işlediğine inanmıyoruz, en az iki kişi olduklarını düşünüyoruz, kız kardeşimizin elinde, ayaklarında kan yok, karın ve boğaz kısmında kesilmiş, bu cinayeti iki kişi işlemiştir. Sadece Teyfik D.üzerine kaldı. Ben Adalet istiyorum, biz hergün bir kadın cinayetiyle uyanıyoruz, artık kadın cinayetlerini duymak istemiyoruz. Çocuklara Kaymakamlığımız, Devletimiz bakıyor, biz kimsenin yardımına hatta Teyfik D. girin kanlı paralarına ihtiyacımız yok. kız kardeşim 40 yaşındaydı, içiyordu sanane lan, telefonu birileri tarafından çalınmışta, bu memleketin polisi var, askeri var, savcısı var, hakimi var, sen kendi kafana memlekette adalet sağlayamazsın, sen nasıl bir insansın ki, ben sana insan diyemem, çocukları geçen bayram olduğu gibi bu bayramda da annelerini mezarda ziyaret edecekler, kesinlikle muhabbeti kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL