Örnek Resim
Genel Güncel Magazin SonDakika

KAZAKİSTAN’LI REGİNA AŞKI UGRUNA MÜSLÜMAN OLDU

Kazakistan uyruklu Regina Nurdağ’lı İbrahim Uçar ile Kazakistanda tanıştıktan sonra aşkı uğruna Müslüman olmaya karar verdi. Kazakistan’da yaşayan Regina  ve Kazakistan’a çalışmaya giden Nurdağlı İbrahim Uçar’ın yolları bir gün kesişir…

KAZAKİSTAN’LI REGİNA AŞKI UGRUNA MÜSLÜMAN OLDU

Kazakistan uyruklu Regina Nurdağ’lı İbrahim Uçar ile Kazakistanda tanıştıktan sonra aşkı uğruna Müslüman olmaya karar verdi.

Kazakistan’da yaşayan Regina  ve Kazakistan’a çalışmaya giden Nurdağlı İbrahim Uçar’ın yolları bir gün kesişir. Sonra ikili tanışır arkadaş olur sonra, aralarındaki arkadaşlık bağı sevgi bağına dönen Kazakistanlı Regina Müslüman olmaya karar verdi.

Nurdağ’lı İbrahim Uçar Kazakistan’lı kız arkadaşınıda alarak Türkiye’ye memleketi Nurdağına getirir, Babası Fehmi Uçar, Annesi ve ailesi ile tanıştırır. Ciddi düşündüklerini, kız arkadaşının Müslüman olmak istediğini anlatır.

Bunun Üzerine Baba Fehmi Uçar, Nurdağı ilçe Müftülüğü ile görüşür ve konu hakkında değerlendirme yapılarak merasim törenigünü belirlenir.

Sonrasında Kazakistan’lı Regina’nın Müslüman olması için Nurdağı ilçe Müftülüğünde ihtida merasimi yapıldı. İhtida Merasimine Nurdağı ilçe Müftüsü Abdulhalık Ocakhanoğlu, Hurşit Cami İmam hatibi Reşit Gökkaya, Belediye Meclis üyesi Fehmi Uçar, Nurdağlı İbrahim Uçar’ın ailesi ve Kazakistan’lı Regina katıldılar.

Kazakistan’lı Regina , Ateist bir aileye mensup olduğunu İbrahim Uçar  isminde Nurdağı”li Namaz kılıp ibadet eden bir genç ile tanıştıktan sonra İslam’a merakının oluştuğunu ifaderek, şehadet kelimesini getirdikten sonra ruhunun huzur dolduğunu” ifade etti.

Nurdağı İlçe Müftüsü Abdulhalık OCAKHANOĞLU İslam’ın temel bilgilerini ve yüce Allah’ın rahmet dolu mesajlarını paylaşırken Kazakistanlı Regina ve şahitler duygusal anlar yaşadılar.

Müftülük makamında düzenlenen merasimde şehadet kelimesini getirerek müslüman olan Regina , Ece ismini kullanmak istediğini ifade etti.

Müslüman olmasına sebep olan ve aynı zamanda yarım Hafız olan İbrahim Uçar aynı zamanda merasiminde tercümanlığını yaptı. ihtida töreninde Hurşit camii imam Hatibi Reşit GÖKKAYA Kur’an’ı Kerim tilaveti yaptılar.

İhtida ederek kardeşlik kervanına katılan Ece’ye (Regina) Nurdağı İlçe müftüsü  çeşitli hediyeler verilerek, bundan sonraki hayatında hayır dileklerinde bulundu.

Müslüman Olduktan sonra Kazakistan’a giden ve oradaki işlemlerini tamamlayarak yeniden ülkemize gelecek olan İbrahim Uçar ve Ece’nin işlemlerinin tamamlanmasının ardından evlenecekleri ifade edildi.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL