Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika Teknoloji

KTMÜ İŞBİRLİĞİNDE VR-LAB LABORATUVAR AÇILIŞI YAPILDI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) arasında işbirliği sağlanarak “Birûni VR-LAB” projesi gerçekleştirildi. Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) arasında işbirliği sağlanarak..

KTMÜ İŞBİRLİĞİNDE VR-LAB LABORATUVAR AÇILIŞI YAPILDI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) arasında işbirliği sağlanarak “Birûni VR-LAB” projesi gerçekleştirildi.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) arasında işbirliği sağlanarak “Birûni VR-LAB” projesi gerçekleştirildi

Nurdağı Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) arasında işbirliği sağlanarak “Birûni VR-LAB” projesi gerçekleştirildi. Yapılan açılışa KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Alpaslan CEYLAN, Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM ve Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erdal BAY katıldı. Kurdele kesimi sonrasında protokol ve öğrencilerin katılımıyla laboratuvar kullanıldı. Çevrimiçi bağlantı ile katılım sağlayan KTMÜ rektörü işbirliklerinin ve desteklerinin süreceğini belirterek Nurdağı ile uzun süreli işbirliğinin başlangıcı olan bu çalışmanın öğrencilere fayda sağlayacağına inandığını belirtti. Ayrıca Üniversite Tercihi yapan Nurdağı’lı öğrencilerin ulaşım ve konaklama giderlerinin de karşılanacağını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM laboratuvarın hazırlanması ve donatılmasında emeği geçen KTMÜ ve Gaziantep Üniversitesine teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dijital seferberlik ilanı doğrultusunda bir adım Rektör Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, programda yaptığı konuşmada, “Üniversitemize olan özel alâkasıyla övündüğümüz, gösterdikleri hedeflere ulaşmak için gece gündüz demeden canla başla çalıştığımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın engin vizyonuyla ilan ettikleri dijital seferberlik doğrultusunda Orta Asya’da bir ilk olan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Birûni VR-LAB projemizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Üniversitemizi dijitalleştirme çalışmalarımızda önemli bir adım olan VR-LAB projemizin hayırlara vesile olmasını dileriz.” dedi.

Eğitim sistemlerinde dönüşüm

Prof. Dr. Erdal Bay da “Pek çok alanda dönüşümler gözlemlediğimiz bu çağda, eğitim sistemlerinde de bir dönüşüm olması gerekiyordu. Bu laboratuvarın açılışı hem Manas Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin gelişmesine hem de Manas Üniversitesi’nin ‘bir üniversiteden ötesi…’ sloganıyla çıkmış olduğu yolda vizyonuna katma değer katacaktır.” dedi.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL