Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

KURSİYERDİ İŞVEREN OLDULAR

Nurdağı Kaymakamlığı Çok amaçlı Toplum merkezi (Çatom)’da kursiyer olarak öğrenim gören kursiyerler eğitimlerini tamamlayarak kendi işyerlerini açtılar.

Nurdagı Çatom bünyesinde farklı alanlarda onlarca kurs düzenleyerek yıllardır Nurdaglı bayanları meslek sahibi yaparken hem de aile ekonomilerine katkı sunmalarını sağlamaya devam ediyordu.

Nurdagı Çatom bünyesindeki Bayan kuaförlüğü kursunu başarı ile tamamlayan iki kız kardeş ilçemizde kuaför salonu açarak kursiyerlikten işverenliğe terfi ettiler.

Nurdağı halkına hizmet vermek için yaptıkları çalışmalar sonrasında açtıkları bayan kuaför salonunun açılış kurdelasını ise Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ve Çatom Müdüresi Aysel Karakuş birlikte yaptılar.

Açılış töreninde konuşan Nurdağı İlçe Milli eğitim müdürü Musa Yıldırım, Milli Eğitim, Halk Eğitim Merkezi ve Çatom bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerlerin kurslarını tamamlayarak kendi işyerlerini açmış olmaları kadar güzel bir şeyin olmadığını ifade ederek, bu tür girişimcilere destek olmak gerektiğini söyledi.

Kendisinin de bireysel olarak destek olacağını ifade eden yıldırım öncelikle eşini, kızını ve tanıdıklarını yönlendireceğini ifade etti.

Genç girişimcilere seslenen Yıldırım, girişimcilerin Kosgeb’ten 50 bin TL’ye kadar hibe ve 50 bin TL’nin üzerinde ise uygun kredi imkanlarından faydalanabileceklerini ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*