Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

“NEVRUZ, ERGENEKONDAN ÇIKIŞIN ADIDIR”

MHP Nurdağı İlçe Başkanı Ahmet Anar , 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaparak Nevruz bayramını kutladı. Nevruz’un Türk’ün öz bayramı olduğunun altını çizen MHP Nurdağı İlçe Başkanı Ahmet..

“NEVRUZ, ERGENEKONDAN ÇIKIŞIN ADIDIR”

MHP Nurdağı İlçe Başkanı Ahmet Anar , 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaparak Nevruz bayramını kutladı.

Nevruz’un Türk’ün öz bayramı olduğunun altını çizen MHP Nurdağı İlçe Başkanı Ahmet Anar, Bu bayram Türklerin tarih sahnesinde yeniden şahlanış simgesidir dedi.

MHP Nurdağı İlçe Başkanı Ahmet Anar; “Nevruz, Türkün gönlünde yanan İstiklal Ateşinden dağları erittiği iradenin adıdır. Bu bayramda Türk Milletinin özü vardır, tarihi ve emaneti vardır. Nevruz, binlerce yıllık tarihi süreç içerisinde Büyük Türk milletinin ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugüne ulaşmıştır. Bu iftihar meselesi olan kutlu günümüz gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmamız gereken büyük bir mirastır. Türk tarihinde Ergenekon’dan çıkışını ve var oluş mücadelesini ortaya koyduğu iradeyi temsil eden Nevruz Bayramı, ayrıca baharın gelişinin de müjdeleyicisidir. Türk kültüründe yeni yılın başlangıcını simgeleyen Nevruz Bayramı Balkanlardan Orta Asya bozkırlarına, Adriyatik’ten Çin seddine, Kafkas yaylalarından Ortadoğu vadilerine, Kırım köylerinden Sibirya düzlüklerine kadar Türk’ün olduğu her bir coğrafyada coşkuyla kutlanmaktadır. Tarihiyle, coğrafyasıyla, şarkısıyla, şiiriyle, gelenek ve görenekleriyle Türk’ün bayramı Nevruz’u yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevidir.

Bu vesile ile başta Nurdağlı hemşerilerim olmak üzere tüm Türk Dünyasının, yeniden doğuşunu simgeleyen ve güzel günlerin müjdecisi olan Türk’ün Ergenekon’dan çıkışını simgeleyen Nevruz Bayramını kutluyor, Türk coğrafyasına birlik, dirlik ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL