Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

NURDAĞI AKP’DEMİ MHP’DE Mİ OLACAK?

Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere hazırlanan Ak Parti ve MHP teşkilatlarında 31 Mart seçimlerinde belediye başkan adaylığının hangi partiye verileceği en çok merak edilen konuların başında geliyor. 31 Mart 2024..

NURDAĞI AKP’DEMİ MHP’DE Mİ OLACAK?

Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere hazırlanan Ak Parti ve MHP teşkilatlarında 31 Mart seçimlerinde belediye başkan adaylığının hangi partiye verileceği en çok merak edilen konuların başında geliyor.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlere Birlikte girme kararı alan Ak Parti ve MHP’de 31 mart seçimlerinde Gaziantep’te hangi ilçelerin MHP’ye verileceği, hangi ilçelerde Ak Partiden aday çıkarılacağı en çok konuşulan konulardan birisi.

Ak Parti ve MHP genel merkezlerinde Seçim öncesi hangi partinin nereden aday çıkaracağı konusunda komisyon çalışmaları yapılırken Gaziantep Genelinde Ak Parti’nin şuanda Belediye Başkanlığı MHP’de olan Oğuzeli ilçesinde aday çıkarmayacağı kesinlik kazanırken diğer ilçeler ile ilgili bir durum ise şuanda netlik kazanmamış durumda.

MHP’ye yakın kaynaklar MHP’nin Gaziantep’te 3 ilçe Belediyesi ile büyükşehir’de başkan yardımcılığı ve diğer ilçelerde meclis dağılımı üzerinde taleplerinin olduğu ifade ediliyor.

Ak Parti cephesine yakın isimler ise Ak Parti’nin MHP’ye Oğuzeli’ni bırakacağını bunun yanında diğer ilçelerle ilgili netlik oluşmadığı ifade ediliyor.

Geçmiş dönemlerde partilerin aldığı oylar ve 6 Şubat depremi sonrasında ortaya çıkan olaylar sonrasında Ak Parti’nin MHP’ye Nurdağı ve Karkamış ilçelerinden birisini daha verme ihtimalinin ağırlık kazandığı göze çarpıyor.

MHP’nin 3 Hilal Üç ilçe söylemi karşısında Ak Partinin pazarlık masasına 1 ilçe ile oturup iki ilçe konusunda anlaşacakları bana gelen bilgiler arasında.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ak Parti’de kalmaya devam ederken, Büyükşehir’de bir Başkan yardımcılığı, Şehitkamil ve Şahinbey gibi merkez ilçelerde ise MHP’ye Belediye meclis üyeliği konusunda aldığı oy oranında kontenjan ayrılacağı ise bana gelen kulis bilgileri arasında.

 

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL