Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

NURDAĞI  BELEDİYESİNDEN 250 BİN ZEYTİN FİDANI

Nurdağı  Belediyesi tarafından “Yeşil ve bereketli bir Nurdağı Projesi” kapsamında 250 bin zeytin fidanı dağıtımına başlandı. Nurdağı  Belediyesi tarafından “Yeşil ve bereketli bir Nurdağı Projesi” kapsamında 250 bin zeytin fidanı..

NURDAĞI  BELEDİYESİNDEN 250 BİN ZEYTİN FİDANI

Nurdağı  Belediyesi tarafından “Yeşil ve bereketli bir Nurdağı Projesi” kapsamında 250 bin zeytin fidanı dağıtımına başlandı.

Nurdağı  Belediyesi tarafından “Yeşil ve bereketli bir Nurdağı Projesi” kapsamında 250 bin zeytin fidanı dağıtımına başlandı. Nurdağı tarihinde bir ilk olan proje kapsamında yakın bir zamanda Nurdağında Biber üretiminden sonra zeytin ve zeytin yağı üretimide konuşulmaya başlayacak.

Nurdağı Belediyesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında  Nurdağının kırsal bölgelerinin hem yeşillendirilmesi hemde bölge halkının zeytin fidanı gelirleri ile ekonomik kalkınmalarının sağlanması amacıyla başlatılan proje kapsamında zeytin fidanı datımını İslahiye yolu üzerindeki hayvan pazarında devam ediyor.

Dünya’da savaşların yaşandığı bir dönemde Nurdağında Zeytin Fidanı dağıtılmasının Dünya barışına katkı sunmayıda amaçladığını ifade eden Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile yaptığımız işbirliği neticesinde ilçemizin kırsal ve dağlık bölgeleri başta olmak üzere ilçe genelinde zeytinciliğin yayğınlaştırılması için bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Bugün dikilen zeytin fidanlarımızdan 5-10 yıl içerisinde ciddi verimler elde edilmiş olacaktır. Bu savaşta gördükkü kendi kendimize yetmemiz,mümkün olduğu kadarıyla tarımsal ürünü ve verimi arttıracak çabalar içerisinde bulunmamız gerekiyor.Dünyada gıda da sıkıntıların yaşandığı bir dönemde bu proje ile hem doğaya, hem insanlarımızın ekonomilerine hemde  gıda sıkıntılarına son vermiş olacağız dedi.

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ,Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler daire başkanlığı bünyesindeki seralarda üretilen ve bölgeye uyumlu zeytin fidanlarından almak isteyen vatandaşlarımız Nurdağı ilçe Tarım Müdürlüğüne müracat edebilirler. Projemizin hayata geçmesinde emeği bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, Tarımsal Hizmetler dairesi başkanlığımıza, ilçe tarım müdürlüğümüze Teşekkür ederim dedi.

 

 

 

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL