Örnek Resim
Eğitim Ekonomi Genel Güncel SonDakika

NURDAĞINDA MESLEKİ EĞİTİM REKOR KIRDI

Nurdağında Geçen yıla oranla % 100’ün üzerinde öğrenci kaydı yapan Mesleki Eğitim Merkezi rekor kırdı. Nurdağında Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması yolunda yapılan çalışmalar neticesinde İlçede Mesleki eğitim Merkezi öğrenci sayısı rekor..

NURDAĞINDA MESLEKİ EĞİTİM REKOR KIRDI

Nurdağında Geçen yıla oranla % 100’ün üzerinde öğrenci kaydı yapan Mesleki Eğitim Merkezi rekor kırdı.

Nurdağında Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması yolunda yapılan çalışmalar neticesinde İlçede Mesleki eğitim Merkezi öğrenci sayısı rekor bir artışa imza attı.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Eylül 2021’de Nurdağı Mesleki Eğitim Merkezine kayıtlı olan öğrenci sayısının 293 olduğunu, Nisan 2022’de ise bu sayının 764’e yükseldiğini, Bunun yanında Şehit Mustafa Altan Çok programlı Anadolu lisesinde 134, Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde 14, Şehit Şirin Diril Çok programlı Anadolu lisesinde 10 öğrenci kaydının yapıldığını toplamda meslek liseli öğrenci sayısının 922’ye yükseldiğini söyledi.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığımızın Sanayinin ihtiyaç hissettiği ara elaman ihtiyacını karşılamak ve istihdamı arttırmayı amaçladığı çalışma kapsamında yapılan düzenlemeler ile Mesleki eğitim Merkezine kayıt yaptıran öğrencilerimize usta, kalfa ve lise diploması birlikte verilmektedir. Bunun yanında İlk üç sınıfta okuyan öğrencilerimize asgari ücretin üçte biri, son sınıfta okuyan öğrencilere ise asgari ücretin yarısı kadar ücret ödenmektedir. Öğrencilere ödenen ücretler işverene yük olmayıp bakanlığımız tarafından ödenmekte olup, yine genel sağlık sigortalarıda bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır. “dedi.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL