Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika

OKULLARIMIZDAN ETİWİNİN PROJESİ

Nurdağı İlçe Merkezindeki Mesleki Teknik Anadolu lisesi Uygulama Anaokulu ve Şehit İbrahim Traş ilkokulunda etiwinin projesi uygulandı. Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki, Uygulama Anaokulundaki proje kapsamında Su konusu ele alındı…

OKULLARIMIZDAN ETİWİNİN PROJESİ

Nurdağı İlçe Merkezindeki Mesleki Teknik Anadolu lisesi Uygulama Anaokulu ve Şehit İbrahim Traş ilkokulunda etiwinin projesi uygulandı.

Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki, Uygulama Anaokulundaki proje kapsamında Su konusu ele alındı.

Nurdağı mesleki ve teknik anadolu lisesi okul öncesi öğretmenlerinden Rumeysa Şanal kurucu, Mikail Kavuncu ortak olarak Bir Damla Tasarruf eTwinning projesini yürütmektedirler. Projede çocuklara suyun tükenen bir kaynak olduğunu ve onu tasarruflu kullanarak nasıl koruyabilecekleri farkındalığını kazandırmayı hedeflemişlerdir. Projede suyun döngüsü, suyun diğer canlılar için önemi, su kirliliği, suyu tasarruflu kullanma gibi konular öğretici ve eğlenceli etkinliklerle öğrencilere aktarıldı. Bitkisel atık yağ toplama kampanyası başlatılarak su kirliligini önleme de velilerin de harekete geçmesi sağlandı.

Şehit İbrahim Traş İlkokulunda Küresel Isınma ve Çevre kirliliği

Son yıllarda yaşanan en büyük sorunumuz küresel ısınma ve çevre kirliliğidir. Bu soruna daha duyarlı ve çözüm üreten bireyler yetiştirmek için proje ortağı iki okulumuz(Şehit Astsubay İbrahim Tıraş İlkokulu Nurdağı/G.ANTEP- İbrahim Hakkı İlkokulu Pasinler/ERZURUM),6 öğretmenimiz ve 60 öğrencimiz ile “YENİDEN DOĞUŞ HİKAYESİ, GERİ DÖNÜŞÜM” adlı proje geliştiriyoruz. Proje ile atık kağıt, plastik, cam gibi malzemeler okulumuzda toplanarak geri dönüşüm merkezlerine ulaştırılır. Proje sonunda bilinçli bir nesil yetiştirilmiş olması hedeflenmektedir. Ayrıca atık maddelerin geri dönüşümü ile ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacak. Geri dönüşümün önemi, geri  dönüştürülebilir atıklar konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Proje faaliyetleri tüm ortaklarla birlikte planlanarak ortakların etkin katılımı sağlanacak şekilde düzenlenmiştir. Faaliyetlerin plana uygun şekilde yürütülmesi ve istenen sonuçların elde edilebilmesi için proje ortaklarıyla eTwining Twinspace, web2 araçlarının kullanımı, WhatsAPP uygulaması vb. sosyal ağlar üzerinden etkili bir işbirliği ve iletişim sağlanmıştır.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL