Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

ÖLÜM YOLU DUBLE YOL OLUYOR

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Milletvekili olduğundan bu yana Meclis’te sık sık dile getirdiği ve yapılması için bizzat Ulaştırma Bakanı’na dahi gittiği Nurdağı ölüm yolu olarak bilinen yolun duble yol..

ÖLÜM YOLU DUBLE YOL OLUYOR

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Milletvekili olduğundan bu yana Meclis’te sık sık dile getirdiği ve yapılması için bizzat Ulaştırma Bakanı’na dahi gittiği Nurdağı ölüm yolu olarak bilinen yolun duble yol yapılması için çaba harcaması sonuç verdi.

Nurdağı ölüm yolunun yapımı için müteahhitte verildiği, ihale yapıldığı ve en kısa zamanda yolun yapılacağının başlamasına duyuran Milletvekili Kaplan, “Uzun yıllardır Nurdağı ölüm yolu olarak bilinen D-400 Karayolunun duble yol yapılması için gerek soru önergesi vererek gerek Meclis’te sıklıkla dile getirerek ve önceki Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın makamına bizzat giderek bu yolun bir an önce yapılması için istekte bulundum. Yıllar sonra nihayet bu yol için ihale yapılarak müteahhitte verildi. Yıllardır yüzlerce ocak yıkan, ağır yaralanmalı ve ölümlü kazalara sebebiyet veren bu yol artık yapılacak. Bu anlamda her kim bu yol için çaba harcadıysa, mücadele ettiyse ve elini taşın altına koyduysa yürekten teşekkür ediyorum. Vekillik gelip geçici, koltuklar gelip geçici; önemli olan Gaziantep’imiz için çalışmak, vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek çözüm aramak. Bu konuda Meclis’te ne zaman dile getirdiysem hep şunu dedim; bu mesele siyaset üstü ve bu yollar için ivedilikle çalışmalar yapılsın. Mücadelemizin sonucunu görmek beni oldukça mutlu etti. Şimdi bu yolun bir an önce yapılması için yetkilileri hassasiyete davet ediyorum. Müjdeli haberi aldığımız bu yolun hemşerilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyor, tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

aswp

Biyografik bilgiler

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL