Örnek Resim

ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATLARI VALİ GÜL VERDİ

Cumhurbaşkanlığı’nca şehit aileleri ve gazilere verilmek üzere gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Valilikte düzenlenen törenle Vali Davut Gül tarafından gazi ve şehit yakınlarına takdim edildi. Törene Vali Davut Gül’ün..

ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATLARI VALİ GÜL VERDİ

Cumhurbaşkanlığı’nca şehit aileleri ve gazilere verilmek üzere gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Valilikte düzenlenen törenle Vali Davut Gül tarafından gazi ve şehit yakınlarına takdim edildi.

Törene Vali Davut Gül’ün yanı sıra 5.Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Hacı Halil Osma, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ile gazi ve şehit yakınları katıldı.

Törende Şehit Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın, Şehit Hava Savunma Uzman Çavuş Bilal Yılmaz, Gazi/Vazife Malulü 3.Sınıf Emniyet Müdürü Serdar Çiftçi ve Gazi Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Teke’nin özgeçmişleri okunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına tevcih edilmek üzere gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Vali Davut Gül tarafından gazi ve şehit yakınlarına takdim edildi.

2933 Sayılı Devlet Madalya ve Nişanları Kanununun 2 inci maddesi gereğince Cumhurbaşkanının kararı ve tevcihi ile yurt içinde veya dışında gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı içinde  feragat ve fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek malul olanlara ve şehit olan kişilerin kanuni mirasçılarına verilen  Devlet Övünç  Madalyası  ve  Beratı  Ankara dışında bizzat illerin Valileri tarafından sahiplerine takdim ediliyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL