Örnek Resim

RAMAZAN BAYRAMINDA KURASI ÇEKİLEN İŞYERLERİ HALA NEDEN BOŞ?

Nurdağı’nda  Ramazan Bayramı öncesinde Depremzede işletmeler için yapılacak olan işyerlerinin sözde kurası çekildi ancak aradan geçen onca zamana rağmen işyerleri hala boş duruyor. Nurdağı’nda  Ramazan Bayramı öncesinde Depremzede işletmeler için..

RAMAZAN BAYRAMINDA KURASI ÇEKİLEN İŞYERLERİ HALA NEDEN BOŞ?

Nurdağı’nda  Ramazan Bayramı öncesinde Depremzede işletmeler için yapılacak olan işyerlerinin sözde kurası çekildi ancak aradan geçen onca zamana rağmen işyerleri hala boş duruyor.

Nurdağı’nda  Ramazan Bayramı öncesinde Depremzede işletmeler için yapılacak olan işyerlerinin sözde kurası çekildi ancak aradan geçen onca zamana rağmen işyerleri hala boş duruyor.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu kalkınma ajansı tarafından Depremden etkilenen işyeri sahipleri için geçici ticaret merkezi yapılmasına karar verildi.

İşyerlerinin yapımına başlanmasının ardından Ne Gaziantep Valiliğinin, Ne Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin, Ne İpekyolu Kalkınma Ajansının Nede Nurdağı Kaymakamlığı ve Nurdağı Belediye Başkanlığının Resmi İnternet sitelerinde veya İlan yoluyla herhangi bir hak sahipliği duyurusu yapılmadan Dönemin Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz tarafından bir gecelik kararla üç beş kişinin söylediği isimleri yazdırarak Sözde Noter huzurunda çektirdiği göstermelik kura ile işyeri sahipleri belirlenmişti.

AYLAR GEÇTİ İŞYERLERİ BOŞ

O Göstermelik, sahte kura çekiminin üzerinden aylar geçti. O işyerleri hala boş. Ama sözde kura çekilmiş olduğu içinde başka esnaflara verilmeden bekletiliyor.

BURAYLA KİM İLGİLENİYOR? SAHİBİ KİM?

Nurdağı’nda Yapılan bu işyerleri ile Kim ilgileniyor derseniz hiç kimse ilgilenmiyor. Nurdağı’nda 6 Şubat Depremlerinden buyana Durum bir şairin şiirinde dediği gibi BAŞ BELİRSİZ MEYDAN ISSIZ.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin sonrasında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın tutuklanmasının ardından Meydan iyice ISSIZ KALDI. Dönemin Kaymakamı Sinan Korkmaz Nurdağı’nda mı yoksa başka yerde mi yaşıyordu belli değildi. Kaç defa kaymakamlığa gittim bulamadım. Sahada neredeyse hiç göremedim. Belediye Başkanı Seçilen Belediye Başkan Vekili İse “Bana Dokunmayan Yılan bin Yaşasın” der gibi sabah 8 Akşam 5 arasında Nurdağı Belediye binasında nöbet tutup çay kahve muhabbeti yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Afet sonrası iyileştirme ekibi bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’ de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi Nurdağı Kaymakamı olarak atanan  Onur Titiz ilçeye gelip göreve başlamayınca yerine başka bir atama yapılmak zorunda kalındı.

Depremin Vurduğu yerle bir olmuş bir Şehrin bu kadar sahipsiz kalması, Bu kadar yalnızlığa mahkum edilmesi gerçekten de ileride ciddi sorunların yaşanmasına neden olacaktır.

ŞİMDİ GELELİM ŞU MEŞHUR TİCARET MERKEZLERİNE

Giden Kaymakam Sinan Korkmaz’ın sözde kura çekimi öncesinde olayı duymadığımız için Nurdağı’nın tek Gazetesi olarak yer talebinde bulunamadık. Kura çekim günü talepte bulunmak istedik muhatap bulamadık.

Sonrasında Nurdağı Belediyesine gittik Başkan vekili ile yer konusunda görüştük Sayın Vekil kendilerinin bu konuda herhangi bir yetkileri ve etkileri olmadığını, kendilerinin kaymakamlığın talebi ile yalnızca yazma çizme işlerini yapması için bir belediye personeli görevlendirdiklerini söylediler. Büyükşehir Belediyesi Afet sonrası İyileştirme daire Başkanlığına gittik yetkili kişi bulamadık diğer personellerde kendilerinde yetki olmadığını, kendilerinin yalnızca Anahtar teslim işi yaptıklarını söylediler. SAHİ BURANIN SAHİBİ KİMDİ? Yada burada Yetkili olan Kim?

Hiç İşyerini Açmayan Yandaşa aylardır Rezerve ettiğiniz İşyerlerini ilçenin tek yerel Gazetesine vermeyi düşünüyor musunuz?

Yada Biz Çadır Kurup Çadırda mı Hizmet verelim.?

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL