Örnek Resim

ŞAHİN’İN NURDAĞINDA İŞİ ZOR

2002 Yılında Ak Partinin kurulması sonrasında her dönem Gaziantep genelinde en yüksek oy oranına sahip olan Nurdağı’nda bu defa Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in işi oldukça zor. Neden mi?..

ŞAHİN’İN NURDAĞINDA İŞİ ZOR

2002 Yılında Ak Partinin kurulması sonrasında her dönem Gaziantep genelinde en yüksek oy oranına sahip olan Nurdağı’nda bu defa Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in işi oldukça zor.

Neden mi?

Nurdağı Cumhur ittifakını oluşturan Ak Parti, MHP ve BBP’nin güçlü olduğu bir yer. Bundan dolayı her üç partinin ilçe teşkılatları ve Belediye Başkan aday adayları ile il teşkılatları ve Genel merkezleri Nurdağı’na talip oldular.

MHP Nurdağı İlçe teşkılatı ve Belediye Başkan aday adayları Ak Parti öncesinde Nurdağı Belediyesinin MHP’de olduğunu, MHP’nin bölgede yapılan tüm seçimlerde ikinci parti olduğunu bundan dolayı da Nurdağı’nın kendilerine verilmesini istediler. Bu gerçekleşmediğinde kendilerinin ve genel merkezin ittifaka sadık kalacaklarını ancak Yıllardır Nurdağın’da iktidara hasret kalan Ülkücü tabanın kendisine yakın bir aday görememesi durumunda oy vermede sıkıntı çıkaracağını bir şekilde ifade ettiler.

Tüm bunlara rağmen Genel Merkezler düzeyinde yapılan görüşmeler sonrasında Ak Parti MHP’ye  Oğuzeli, Karkamış ve Araban ilçelerinin belediye Başkan adaylıklarını verdi. Ak Partinin aday çıkarmayıp MHP’ye adaylık verdiği her ilçede de eski bir AK partili Yeniden Refah partisinden aday olarak MHP’nin karşısına çıktı. Yani bu ilçelerde Ak Parti tabanında MHP için ciddi bir destek beklentisi kalmadı.

MHP’nin safdışı edilmesi sonrasında Geçen seçimlerde BBP’den aday olan Hasan Dilek ve Ekibi genel merkez düzeyinde yaptıkları girişim ile Nurdağı’nın kendilerine verilmesini talep ettiler. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin talimatı ile Ak Parti ve BBP heyetleri arasında yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadı.

Sonrasında ise Ak Parti Genel Merkezi Nurdağı’nda Anket yaparak kendi adayını açıklamaya yönelik çalışmaya başladı. Ve Burada üç isim üzerinde yoğunlaşırdı . Hakkı Güler, Mehmet Bali ve Mehmet Yıldırım. Her üç aday da kendi penceresinden oldukça iddialı isimler.

Karşılarındaki BBP adayı Hasan  Dilek, Yeniden Refah adayı olan Orhan Yılmaz ve Sürpriz aday hazırlıkları devam ediyor.

Bu bağlamda Hangi koşul ve şartlar olursa olsun Ak Partinin Nurdağı Belediye Başkanlığını kazanması ve Nurdağı’nda Fatma Şahin’e ciddi oy çıkması lazım. İşte bundan dolayı Fatma Şahin’in işi oldukça zor.

Fatma Hanım, Kıl’dan İnce, Kılıç’tan keskin bir yolda ilerliyor. Nurdağı’nda Hem Ak Parti tabanını hem de MHP tabanını mutlu edecek, onlarla uyum sağlayacak bir isim açıklamak durumunda. Yani İşin Genel Merkez veya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kim tarafından belirlendiğinin bu saatten sonra çok ciddi bir anlamı yok. Açıklanan aday Milliyetçi Muhafazakar kesime Hitap etmek  zorunda aksi takdirde Ak Parti adayının da Fatma Hanım’ında Ülkücü camiadan oy alması oldukça zor gibi görünüyor.

Tabi siyasette bir saat çok uzun bir süre seçim gününe kadar ne olur? Hangi partiler nasıl sürpriz adaylar açıklar yada açıklanan adayların karşılığı ne olur seçimin kaderini bu değiştirir.

admin

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL